Jump to content

Am nevoie de un Tutorial pentru montare Kit cabluri amplificator auto bme e46 318i


Recommended Posts

Buna seara!

As avea si eu nevoie de putin ajutor pentru montarea unui kit cabluri amplificator pe un bmw e46 318i.

Bateria se afla pe partea pasagerului.

Nu stiu pe unde sa trag cablul de curent.

Am un kit de cabluri foarte serios cu 20mm grosime pe + si - .de la Juice.

Si toate cele necesare dar nu stiu de unde sa incep.

In principiu stiu ce si cum se leaga unde...

Dar nu stiu pe unde sa bag cablul de alimentare + si cel RCA.

Stiu ca unul trebuie pe o parte si unul pe cealalta parte.

Astept pareri.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Daca bateria e in portbagaj, desfa mocheta din dreapta din portbagaj si uita-te pe unde trec cablurile in habitaclu. O sa vezi un manunchi de fire gros care trece pe langa bancheta printr-un dop, sa zic asa, de burete. Exact pe acolo poti sa treci si tu cablurile RCA, apoi pe sub praguri pana sub torpedou si de acolo la cd player.

Firele pt alimentare nu inteleg de ce nu te-ai descurcat cu ele, ca doar amplificatorul il montezi in portbagaj, nu?

 

Daca bateria e in fata, o sa vezi fix sub baterie un dop de cauciuc, negru. Acolo faci o gaura prin care sa incapa cablul, si aia e.

Link to comment
Share on other sites

Daca bateria e in portbagaj, desfa mocheta din dreapta din portbagaj si uita-te pe unde trec cablurile in habitaclu. O sa vezi un manunchi de fire gros care trece pe langa bancheta printr-un dop, sa zic asa, de burete. Exact pe acolo poti sa treci si tu cablurile RCA, apoi pe sub praguri pana sub torpedou si de acolo la cd player.

Firele pt alimentare nu inteleg de ce nu te-ai descurcat cu ele, ca doar amplificatorul il montezi in portbagaj, nu?

 

Daca bateria e in fata, o sa vezi fix sub baterie un dop de cauciuc, negru. Acolo faci o gaura prin care sa incapa cablul, si aia e.

Amplificatorul a fost montat de atunci.Bateria era in compartimentul motor. Firele RCA au fost tras eprin pragul stang iar alimentarea prin pragul drept. toate firele au fost trase prin locasuri deja facute din fabrica mascate cu un cauciuc.

Timp de lucru 2,5 ore instalare completa.

Multumesc oricum!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Detaliază un pic pe unde ai venit cu cablurile de la baterie in masina

 

Scoti bateria afara, cu tot cu suport.o sa ai un buson de cauciuc.

Scoti torpedoul si tragi putin de mocheta, o sa gasesti acelasi buson de cauciuc, garnitura.Prin el/ea tragi cablul de +, il bagi pe sub ornamentele de praguri si ajungi cu el pana in portbagaj sau unde ai nevoie.Apoi montezi totul la loc.

Edited by Alynex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.