Jump to content

Vand manete cu tempomat


cdadan

Recommended Posts

Part nr.: 9121893 Switch unit steering column

Se da impreuna cu spirala.

 

Pe scurt: am cumparat sapatamana trecuta aceasta piesa, de la un parc de dezmembrari din Ploiesti, pentru retrofit tempomat. Dupa instalare, s-a demonstrat ca nu e compatibila cu masina mea. Oarecum logic, eu am E91, iar maneta din dreapta are functii suplimentare pentru stergator si spalator de luneta. Am crezut ca inlocuind maneta pe consola rezolv problema, dar m-am inselat.

Conform intelegerii cu vanzatorul, am garantie si pot returna piesa. Vanzatorul s-a dovedit a fi o persoana corecta si rezonabila, astfel incat i-am spus ca incerc sa caut un cumparator aici pe forum. Nu de alta, dar aceasta piesa e destul de rara si se vinde destul de scump.

Eu am cumparat totul cu 350 lei (ansamblul de manete si spirala), acesta e pretul cu care poate pleca mai departe. Atentie la compatibilitate, eu sunt patit.

post-50664-0-64642400-1361266839_thumb.jpg

post-50664-0-56682700-1361266846_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Part nr.: 9121893 Switch unit steering column

Se da impreuna cu spirala.

 

Pe scurt: am cumparat sapatamana trecuta aceasta piesa, de la un parc de dezmembrari din Ploiesti, pentru retrofit tempomat. Dupa instalare, s-a demonstrat ca nu e compatibila cu masina mea. Oarecum logic, eu am E91, iar maneta din dreapta are functii suplimentare pentru stergator si spalator de luneta. Am crezut ca inlocuind maneta pe consola rezolv problema, dar m-am inselat.

Conform intelegerii cu vanzatorul, am garantie si pot returna piesa. Vanzatorul s-a dovedit a fi o persoana corecta si rezonabila, astfel incat i-am spus ca incerc sa caut un cumparator aici pe forum. Nu de alta, dar aceasta piesa e destul de rara si se vinde destul de scump.

Eu am cumparat totul cu 350 lei (ansamblul de manete si spirala), acesta e pretul cu care poate pleca mai departe. Atentie la compatibilitate, eu sunt patit.

 

Salut!

 

Cred ca se potriveste pe E90-ul meu (320d din 2005). Cum procedam? Iti dau un PM cu adresa, sau mai ai drum prin zona Ploiestiului?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Prin Ploiesti ajung probabil peste doua saptamani, si trebuie sa ajung din urmatorul motiv: vanzatorul avea consola de E91 fara tempomat si consola de E90 cu tempomat. Am cerut si am primit maneta pentru stergatoare de E91, lasand la schimb maneta de E90. Acum practic trebuie sa schimbam manetele cum au fost initial, altfel nici una din console nu-i functionala.

 

LE: trimite-mi pe pm vin-ul masinii tale, sa verificam compatibilitatea.

Edited by cdadan
Link to comment
Share on other sites

Din cate vad, se potriveste pe un E90 cu urmatoarele caracteristici:

 

For vehicles with:

Multifunction f steering wheel (S249A) = No

And:

Rain sensor (S521A) = Yes

And:

Cruise control (S540A) = Yes

And:

Active cruise control (S541A) = No

And:

Cruise control with brake function (S544A) = No

 

Part number 61 31 9 121 893.

 

Adica E90 fara comenzi pe volan si cu senzor de ploaie.

Acum nu sunt sigur daca va functiona si pe un model cu comenzi pe volan sau fara senzor de ploaie. Pe realoem cel putin asa spune.

Link to comment
Share on other sites

Da, e valabil pentru combinatia de care zici, dar daca urmareai si un pic mai jos, apare si la combinatia:

 

For vehicles with:

Multifunction f steering wheel (S249A) = Yes

And:

Rain sensor (S521A) = Yes

And:

Cruise control (S540A) = Yes

And:

Active cruise control (S541A) = No

And:

Cruise control with brake function (S544A) = No

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.