Jump to content

probleme cu politia pentru jante! un sfat va rog


bmw_e36_4ever

Recommended Posts

Tu esti pe bune? :unsure:

Adica tu consideri ca daca treci pe rosu, dupa care pana sa ajunga la tine politaiul tu tragi pe dreapta si te dai jos din masina, politia nu are dreptul sa te mai sanctioneze?

 

 

Cand, la ce masina si pentru ce tara? Ca in prezent in Romania nu mai sunt acceptate lumini galbene.

 

 

Daca modelul nu a fost prevazut niciodata cu asa ceva, nu va fi deloc usor. Si nici ieftin.

 

 

eu cred ca tu nu ai citit bine ce am spus...am pomenit eu de trecut pe rosu? nu stii la ce modele? cauta si o sa gasesti raspunsu... ok nu sint acceptate luminile galbene..dar asta nu ma impedica sa am proiectoare galbene...chiar daca nu le folosesc!

Edited by bmw_e36_4ever
Link to comment
Share on other sites

Paul,eu nu inteleg de ce suntem asa rautaciosi,ar trebui sa fie o comunitate,nu?

hai sa te surprind ca sa-ti raspund l-a intrebare,sa stii ca ai dreptate!permisu l-am primit cadou la 18 ani,ca fiu de instructor am sarit peste scoala de soferi si am intrat direct in examen,pe care am fost nevoit sa-l iau din prima!de altfel toate categoriile le-am luat din prima!sa nu-ti povestesc ce emotii avea taicamiu ca nu cumva sa-l fac de rusine :) dar probabil ca tu nu esti curios de asa ceva,ai aruncat si tu doua vorbe acolo,ca tastatura era la indemana!

btw:am descoperit ca si tastatura modifica comportamentul uman!

sunt constient ca ar trebui sa-mi revizuiesc cunostintele cu privire la noile modificari...bla,bla!

Link to comment
Share on other sites

i-mi cer scuze,chiar nu stiu cum a ajuns cratima aia acolo!mai greseste omu` dar de obicei i-mi dau silinta sa scriu corect!tocmai in aceasta idee multe din postarile mele sunt editate pentru ca mai mereu gasesc ceva gresit :twitch:

 

 

GENIAL, sa dea dracii. :) mi-a facut ziua frumoasa. mersi, Catalin.

Link to comment
Share on other sites

i-mi cer scuze,chiar nu stiu cum a ajuns cratima aia acolo!mai greseste omu` dar de obicei i-mi dau silinta sa scriu corect!tocmai in aceasta idee multe din postarile mele sunt editate pentru ca mai mereu gasesc ceva gresit :twitch:

 

Mama ei de cratima, ce mai sare singura!

Link to comment
Share on other sites

"E simplu de explicat. Este o variantĂŁ a mecanismului de hipercorectitudine. Omul ĂŽși aduce aminte vag cĂŁ se scrie sĂŁ-mi, dĂŁ-mi, nu-mi, ce-mi etc., deci are impresia cĂŁ orice cuvĂŽnt care se terminĂŁ cu mi trebuie scris cu cratimĂŁ. Analog cu -ți."

fenomenu asta se intampla si la mine :D dar pana acum n-am bagat de seama!chiar ca stateam prost la gramatica,mai nou s-au facut si unele interventii de care eu nu am habar,in fine!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai zi asa. Credeam ca ne referim la lumini. Acum vad ca la modelul tau cand aprinzi proiectoarele se face intuneric, nu lumina.

Scuze, nu am fost atent.

 

Pai ai vazut ca am lumini galbene la faruri? :) WTF!!! Se vede CLAR ca proiectoarele sint galbene! Nu-ti mai raspund la reply chiar daca o sa dai. E in zadar...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Vineri seara, eram intr-o parcare din bucuresti, asteptam sa se stranga mai multe masini, se anuntase mare tavaleala de cauciucuri si cum nerabdator fiind, am ajuns cu 2 ore mai devreme si am stat la coorul masinii spargand seminte cu prietenii si la un pahar cu suc, la o mica vorba si cand deodata apare loganul de politie prin parcare, siguranta si incredere, si evident ca se opresc langa e36 si striga cine e cu ea, si asa am fost rugat sa prezint toate actele. M-am purtat civilizat, le-am aratat asigurarea, itp-ul, talonul, buletinul si permisul si dupa m-au intrebat daca am auzit ca se va face o baza de date sa centralizeze toti bulgarii si ca de aceea mi-au cerut toate actele, evident ca le-am zis ca stiu de la tv si ca mi se pare corect ca sunt si asa multi dubiosi cu nr. de bg si nu este corect sa circule cu ele fara acte valabile. Ce a fost cel mai amuzant, ca a venit gaborul cu carnetelul si a notat tot ce are masina ca semn distinctiv si asa a notat el frumusel ca am lacul sarit de pe usi, lipsa un bandou de pe bara fata, carlig remorcare si geamuri fumurii spate. M-a intrebat daca ma dau cu ea :))), i-am explicat ca are 90 de cai si e diesel si cu o strangere de mana si zis respectuos ''Buna Seara'' am scapat de ei.

 

Mare scofala, cred ca daca proceda asa si initiatorul topicului, era fara dureri de cap.

 

P.S: nu s-au legitimat si cum am mai zis odata, nu erau de la rutiera.

 

P.S. 2: m-au intrebat daca sunt proprietarul masinii si evident ca am negat, doar utilizator :D

Edited by Billy e36
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.