Jump to content

BMW E60 525D 2007 modificat


dj_rzn

Recommended Posts

M-ai facut curios,am cautat pe net si am gasit un 335d cu 413cp si 874NM (adica cu mult peste ce scoate M3 e9x pe dyno),rezultate,: 0-100km/h -4.9s,0-400M -12.95s,sub M3 E9x.Pe o caroserie de seria 5 cu ac date masina pe 400M ar scoate cu mult peste 13s.

 

Pacat,multa lume uita ca puterea mai trebuie sa si ajunga pe asfalt,adica de greutate,tractiune,cutie,diferential etc.CL 65AMG este un V12 bi-turbo,1000Nm,0-100km/h 4.7s si 0-400m 12.5s.

Link to comment
Share on other sites

Cine spune ca se vrea si/sau ca se poate "transformarea" in M550d sau ceva de genul?

Inseamna ca n-ati inteles nimic din topicul asta.

 

Nici nu ai cum din :

"Har har dar cu 2000 de euro fac 535d (turbo hibride, evacuare directa inox, soft + EGR OFF, 442cp cu 625nm, asta ca sa aiba aderenta la plecare, ca se poate si peste 700nm) care bate M5-ul pe sfert de mila si merge in oras cu consum de 12 - 13, proaste rau diesel-urile astea.. "

 

Visul oricarui c...,putere de M5 si consum de 12 in oras :faceless:

Edited by ionut_marius
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

In fine...e problema lui cat vrea si cat poate sa scoata din masina cu modificarile aferente.

Aia cu m5-ul era asa o aluzie pentru voi...sa va incite un pic.

Ce conteaza e ca el sa fie multumit de masina.

Iar cel cu e46 break care spunea mai sus "de 3 x urat" poate sa viseze la asta.:)

Link to comment
Share on other sites

iti dai seama cat iti place sa aberezi,M550d-ul la masuratori a scos doar 13.3s pe 400m si tine cont este awd,nu pierde nimic la plecare,M5 e60 scoate 12.9s iar RS6 580cp 12.5s si este la fel awd.

 

Crezi ca daca schimbi o turbina,anulezi EGR-ul si DPF-ul apoi pui un soft transformi un diesel L6 rwd in Rs6 ? ???

 

Ba tu iar vorbesti fara sa citesti? Nici macar nu citesti ce scrii?

 

BMW E60 535d face 402m in 14 - 14.2 secunde (cauta pe net, pe unde vrei tu si vei vedea) .. asta in varianta stock. Ti se pare tie ca la 442CP , 860NM + LSD spate nu scoate sub 13.3? (ignoram cauciucurile, presupunem ceva cu aderenta, puteam incerca chiar si semi-slick de strada, nu de track ca e "daily use" masina)

 

Inseamna ca ai o problema.

 

PS: Despre cocalari vorbim pe privat, vezi cati gasesti pe net cu X6 si cati cu seria 5 si discutam dupa, asta asa la o scurta privire, incheiem subiectul aici si te rog data viitoare cand postezi fa bine si studiaza, fa-ti temele, momentan stai jos, ai nota 4!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma pot lauda cu performanta de a fi avut rabdarea sa citesc tot topicul :popcorn: . Observ ca modestia nu mai e de mult la moda. Numai cine are o masina cel putin la fel de scumpa ca cea din topic are voia sa comenteze, altminteri e hater si poate doar sa viseze la valoarea proprietarului. O sa te rog sa-mi spui daca imi pot da cu parerea in topicul asta (detin un E92 325i, un E46 320i si un Scirocco 2 1.8 turbo, castigat la pufuleti, nici nu stiu unde are joja de ulei). Daca raspunsul e afirmativ, permite-mi sa-ti recomand sa-l intrebi pe Dragos unde testeaza baietii masinile, si sa o verifici macar cu un G-tech, s-ar putea sa ai surprize. Pentru ca de la "442CP , 860NM + LSD spate" pana "sub 13.3" o sa-ti explice cam cat ai de muncit, a dat destul pe la curse ca sa stie. Edited by ZyZ
Link to comment
Share on other sites

Va pierdeti timpul degeaba. Orice discutie cu pustiul asta de 20 de ani sau cu celalalt cu 4-5 ani mai mare ca el (ale carui post-uri sunt ca niste ranjete tampe) reprezinta moartea ratiunii ! Edited by KIP
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma pot lauda cu performanta de a fi avut rabdarea sa citesc tot topicul :popcorn: . Observ ca modestia nu mai e de mult la moda. Numai cine are o masina cel putin la fel de scumpa ca cea din topic are voia sa comenteze, altminteri e hater si poate doar sa viseze la valoarea proprietarului. O sa te rog sa-mi spui daca imi pot da cu parerea in topicul asta (detin un E92 325i, un E46 320i si un Scirocco 2 1.8 turbo, castigat la pufuleti, nici nu stiu unde are joja de ulei). Daca raspunsul e afirmativ, permite-mi sa-ti recomand sa-l intrebi pe Dragos unde testeaza baietii masinile, si sa o verifici macar cu un G-tech, s-ar putea sa ai surprize. Pentru ca de la "442CP , 860NM + LSD spate" pana "sub 13.3" o sa-ti explice cam cat ai de muncit, a dat destul pe la curse ca sa stie.

 

 

Both turbos and railpressure isn't near of its limit. We stopped at this level because is the enough to overcome the new 550md chipped.

http://forums.5series.net/e60-parts-accessories-mods-22/2006-e61-535d-442hp-625tq-129561/
http://www.youtube.com/watch?v=ml0AJmZ-jQI&feature=youtu.be

Edited by dj_rzn
Link to comment
Share on other sites

Va pierdeti timpul degeaba. Orice discutie cu pustiul asta de 20 de ani sau cu celalalt cu 4-5 ani mai mare ca el (ale carui post-uri sunt ca niste ranjete tampe) reprezinta moartea ratiunii !

Iar tu postezi absolut de pomana...adica n-ajuti cu nimic. Doar mai bagi un pic raca printre noi, in rest esti cu pluta...si toata lumea stie.

Link to comment
Share on other sites

Valoarea mea,valoarea ta...KIP, esti manelist? Vorbesti exact ca Vali Vijelie :)

De parca pana acum nu m-ai injurat de 'nspe mii de ori.

 

Tare as vrea sa aflu si live cum sunteti voi astia care va spargeti toata ziua in figuri pe forum.

Si in plus, care mai amenintati si cu bataia.

Ar fi interesant de vazut.

Link to comment
Share on other sites

Valoarea mea,valoarea ta...KIP, esti manelist? Vorbesti exact ca Vali Vijelie :)

De parca pana acum nu m-ai injurat de 'nspe mii de ori.

 

Tare as vrea sa aflu si live cum sunteti voi astia care va spargeti toata ziua in figuri pe forum.

Si in plus, care mai amenintati si cu bataia.

Ar fi interesant de vazut.

Andrei lasa-l, nu-l mai starni ca iarasi plange aici, nu vezi ca si moderatorilor le e mila de el ca nu-i dau ban la cate prostii vorbeste, e un fel de pacalici. (un rau necesar pentru un forum)

Edited by dj_rzn
Link to comment
Share on other sites

Bai nene, daca nu va potoliti, aveti cuvantul meu ca dispare topicul asta, si luati si ban.

 

Evident KIP nu o sa ia, ca sa va invatati minte o data pentru totdeauna.

 

Sa nu mai vad un reply dupa postul meu. E clar pentru toata lumea?

Link to comment
Share on other sites

Bai nene, daca nu va potoliti, aveti cuvantul meu ca dispare topicul asta, si luati si ban.

 

Evident KIP nu o sa ia, ca sa va invatati minte o data pentru totdeauna.

 

Sa nu mai vad un reply dupa postul meu. E clar pentru toata lumea?

Nu.

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Valoarea mea,valoarea ta...KIP, esti manelist? Vorbesti exact ca Vali Vijelie :)

De parca pana acum nu m-ai injurat de 'nspe mii de ori.

 

Tare as vrea sa aflu si live cum sunteti voi astia care va spargeti toata ziua in figuri pe forum.

Si in plus, care mai amenintati si cu bataia.

Ar fi interesant de vazut.

 

eu am renuntat la amenintarea cu bataia, gasesc mai de efect mai nou sa-i amenint ca le fut nevestele.

 

Si ca veni vorba de asta, mai esti cu blonda aia creata ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.