Jump to content

apa in habitaclu


Recommended Posts

cine ma poate ajuta si pe mine.....am 318 e46 si dupa vreo 2 zile de ploaie in care nici nu am miscat masina am vazut pe mocheta din dreapta fata o balta de apa!!disperat am demontat scaunul din fata si am scos mocheta afara...sub ea era un lac de apa....la podul pedalier m-am uitat dar nu vad nici o urma pe unde ar putea intra apa,am verificat si chederul de la usa si nu se vede nimic ...imi puteti da careva vreo idee pe unde se infiltreaza apa si ce ar trebui sa fac?
Link to comment
Share on other sites

da

dai jos tapiseria interioara a usii,o tragi din clemele de plastic (ai nevoie de un imbus nu mai stiu acu de care,vezi ca sunt trei suruburi in maner cu cap imbus ),si dupa aia te uiti sa fie lipit perfect de jur-imprejur materialul ala izolator buretos care e sub tapiseria usii.Ala vine lipit perfect cu un fel de mastic negru .

De obicei pe acolo intra apa,atunci cand se lucreaza ceva la usa (se monteaza folii sau se schimba vreo macara) si dupa lucrare nu se mai lipeste perfect izolatia aia.

Sau daca ai trapa,pot fi infundate scurgerile de la trapa...dar asta e ceva mai rar

Link to comment
Share on other sites

sub boxa de la usa,exact in coltul din dreapta jos pe prag se vede o urma ca si cum pe acolo s-ar infiltra apa...mi se pare curios sa intre pe acolo apa...fata de usa nu am desfacut-o niciodata....in schimb in partea stanga am desfacut fata de usa si mi-am schimbat macaraua singur si pe acolo nu intra strop de apa....masina asta ma innebuneste deja...cred ca o sa ii dau foc:))am bagat o groaza de bani in ea si tot imi face probleme..
Link to comment
Share on other sites

multumesc pt indrumare....am rezolvat...era dezlipita captuseala aia neagra si pe acolo intra apa.....acum am si eu o intrebare ca unul care nu prea are habar...e normal sa intre apa in interiorul usii,am vazut ca are o mica gaura de scurgere in coltul din fata...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Salutare,

 

Am si eu o problema asemanatoare, cand ploua, recent am observant ca, am apa pe mocheta din spatele soferului.

Ideea este ca pana acum nu am mai patit, si astazi cand am verificat aveam pragul plin de apa. Am tras de cauciucul ala unde se pune cricul si a curs foarte multa apa.

Eu banuiesc ca vinovate sunt scurgerile din prag care sunt infundate, dar, problema este ca nu stiu unde naiba sunt sa le desfund..

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu aceste scurgeri?

O poza, o schema, o ceva?

 

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.