Jump to content

Trage pe stanga


Recommended Posts

Ce ne mai place unora sa ii punem la punct pe x sau pe y ca nu stiu sa scrie sau sa se exprime, acest forum este un forum pentru fani bmw, nu pentru a il critica pe x sau y ca nu ete roman sau ca nu stie sa se exprime corect

Traiesc intr-o alta tara decat romania de cativa ani buni, nu vorbesc limba tari respective si totusi nu sunt luat de nimeni la intrebari pentru acest motiv, limba oficiala in compania unde imi castig bani este engleza, si dupa cativa ani petrecuti aici stiu doar sa spun "buna ziua" si "multumesc" in limba tari unde am rezidenta

Link to comment
Share on other sites

Ce ne mai place unora sa ii punem la punct pe x sau pe y ca nu stiu sa scrie sau sa se exprime, acest forum este un forum pentru fani bmw, nu pentru a il critica pe x sau y ca nu ete roman sau ca nu stie sa se exprime corect

Traiesc intr-o alta tara decat romania de cativa ani buni, nu vorbesc limba tari respective si totusi nu sunt luat de nimeni la intrebari pentru acest motiv, limba oficiala in compania unde imi castig bani este engleza, si dupa cativa ani petrecuti aici stiu doar sa spun "buna ziua" si "multumesc" in limba tari unde am rezidenta

 

 

Arabia saudita?:flowers:

 

P.S. Diferenta dintre tine care traiesti DOAR de cativa ani in alta tara (probabil arabia saudita, dupa nickname) si romanii de etnie maghiara care traiesc de mult timp in romania, este ca tu nu "tipi" acolo sa-ti ceri drepturile, tu nu tipi ca vrei scoala in limba ta, tu nu urli la aia ca vrei ca in orasul unde esti, sa se vorbeasca limba ta, tu nu racnesti la aia ca vrei institutii a caror angajati sa vorbeasca EXCLUSIV limba ta, tu nu tipi in stanga si-n dreapta "DISCRIMINAAAAREEEE!!!" asa cum o fac unii unguri de pe la noi din romania.

Stai linistit ca nu esti singurul care traieste de cativa ani in alta tara, si eu traiesc de ani buni in italia, dar niciodata n-am avut curajul sau tupeul sa-i cer unui italian sa vorbeasca limba mea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

alooo, aici e vorba de masini in primul rand. Aveti topic de politca daca vreti! :excl:

 

tocmai asta incercam sa scot in evidenta, e un topic de masini, nu de altceva, ajunsese sa se discute despre altceva

 

da catalin, arabia saudita, nu cer drepturi fiindca le am, si daca stau bine si ma gandesc am mai multe ca in romania, si cand am spus ca traiesc si printre maghiari nu am mintit, sunt ardelean :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.