Jump to content

Vand/schimb BMW 540I (286CP) 68000KM


LionBMW

Recommended Posts

Se face contract vanzare-cumparare,cu partea de contract a vanzatorului se scoate fiscalul,apoi se trece in evidenta cumparatorului.

Sau se inmatriculeaza pe Bulgaria si adio probleme de genul.

 

masina poate fi radiata doar fiscal si cumparatorul nu o mai ia in evidenta,deci nu-i mai plateste nimeni impozitul si asa moare.

cred ca e mai ok decat pe Bg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sper sa raman ontopic dar cred ca cel mai bun pret la masina ar trebui sa fie pe BMWCLUB nu pe alt site deoarece cred ca aici ai posibilitatea cea mai mare sa gasesti vreun pasionat sau vreun coleg doritor sa cumpere masina,nu Lion?

 

Unde ai vazut masina la un pret mai mic de 2500 eur ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probabil vroia sa spuna ca 2500 euro e pretul pentru alte site-uri, aici ar trebui sa o vinzi cam cu 1000 euro asa...dupa calculele lui de pasionat...LOL :)

 

Daca masina asta are km reali si a fost intretinuta asa cum sustine proprietarul, este excelent pretul dupa parerea mea. Toata lumea ar vrea un 540i, dar daca se poate sa-l cumpere pe nimic, iar apoi sa-i plateasca cineva impozitul...ca ustura tare :p

Link to comment
Share on other sites

Probabil vroia sa spuna ca 2500 euro e pretul pentru alte site-uri, aici ar trebui sa o vinzi cam cu 1000 euro asa...dupa calculele lui de pasionat...LOL :)

 

 

 

probabil se referea ca aici masina are pret special pentru pasionati cunoscatori, prin alte parti e mai ieftin

 

http://www.depozitauto.ro/vand-bmw-545-second-hand-1998-tulcea-id189610.html

Link to comment
Share on other sites

Probabil vroia sa spuna ca 2500 euro e pretul pentru alte site-uri, aici ar trebui sa o vinzi cam cu 1000 euro asa...dupa calculele lui de pasionat...LOL :)

 

Daca masina asta are km reali si a fost intretinuta asa cum sustine proprietarul, este excelent pretul dupa parerea mea. Toata lumea ar vrea un 540i, dar daca se poate sa-l cumpere pe nimic, iar apoi sa-i plateasca cineva impozitul...ca ustura tare :p

Nu am calcule de pasionat. Oricine poate cãuta un numãr de tefon pe google la fel cum am facut ºi eu. Am dat peste acel anunÞ ºi nici nu am vrut sã Îi stric piaÞa punând linkul aici pe topicul sãu.

Ontopic: Lion garantezi pentru km aceia? ÂŞi carte service bĂŁnuiesc cĂŁ are,nu?

Link to comment
Share on other sites

Este foarte posibil ca acel site sa-i fi copiat anuntul de pe alte site-uri (unde el a pus pretul 2500 euro poate), fara acordul proprietarului, doar pentru a avea trafic pe pagina lor...un pret mai mic intotdeauna atrage mai multi "privitori".

 

Cand aveam masina pe autovit de exemplu, ma sunau frecvent de pe la tot felul de site-uri, daca accept sa-mi posteze gratuit anuntul si pe pagina lor. Intotdeauna refuzam, pentru ca nu ai niciun control asupra informatiilor pe care le pun ei acolo in numele tau. Si sunt convins ca sunt suficienti care nici macar nu te suna sa te intrebe daca esti de acord.

 

Agentiile imobiliare practica frecvent acest mod de operare: vad un anunt de inchiriere de exemplu pus de particular pe un site oarecare si apoi posteaza si ei anunturi pe acelasi site (mult mai multe), cu pozele tale si detaliile identice, dar pretul mai jos. Evident ca atunci cand cineva cauta, alege pretul cel mai mic...apoi ajunge la agentie unde trebuie sa plateasca un comision...si in final te obliga oarecum pe tine ca si proprietar sa il lasi la acel pret.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.