Jump to content

VAND BMW 318i E90 2006 M-Sport Albastru Le-Mans


wlady

Recommended Posts

Cred ca am putea sa ne limitam la replici constructive precum cea a lui dooh sau la intrebari constructive. Asta este masina. Cu bune cu rele nu pot vinde altceva decat ce am. Daca ai vreo intrebare care nu e raspunsa deja, astept. Multumesc de interes!

 

pai da, asa ziceam si eu, noroc cu dooh..

Link to comment
Share on other sites

Ce spuneai si tu? Nu spuneai nimic, faceai doar o ironie. Daca ai orice intrebare, iti stau la dispozitie, in caz contrar as vrea sa ne abtinem de la ironii ieftine.

 

Kilometrii sunt reali, cred ca dooh ar fi mentionat orice i s-ar fi parut in neregula daca ar fi fost cazul.

 

Multumesc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

usurel cu panica . masinile reparate in reprezentante au sanse sa fie reparate corect. daca o facea pe la service obisnuit era pa istoric. asa ca eu nu vad nici o problema. . ca nu a zis pai nu avea de ce pt ca cine verifica vin corect afla oricum si decide in consecinta.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ce spuneai si tu? Nu spuneai nimic, faceai doar o ironie. Daca ai orice intrebare, iti stau la dispozitie, in caz contrar as vrea sa ne abtinem de la ironii ieftine.

 

Kilometrii sunt reali, cred ca dooh ar fi mentionat orice i s-ar fi parut in neregula daca ar fi fost cazul.

 

Multumesc.

Poate ca pe dooh nu l-a interesat partea cu km. dar acum, ca l-ai provocat ... sa vedem rezultatul ...

Link to comment
Share on other sites

Bai nene, voi nu ati mai auzit de masini lovite ? Ce plm e cu bascalia asta de 2 lei ? Masina a fost facuta la reprezentanta, omul a fost sincer si nu a dat-o cotita, asa ca terminati in plm cu rahaturile astea !

 

dooh zicea in primul rand de km daca erau manariti !

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Astept cu cel mai mare drag orice informatie legata de masina. Eventual lucruri pe care poate nici eu nu le stiu. Nu vreau sa mint pe nimeni si vreau ca viitorul proprietar sa stie ( poate mai bine decat mine ) ceea ce cumpara. Nu sunt un vanzator de masini, nu ma pricep la verificari, nu manaresc nimic. Ce am aia vand asa cum e. Nu pot sa va zic ceva ce nu e adevarat sau de care nu sunt convins, de-asta nu mentionez nimic legat de intretinerea proprietarilor anteriori. Am lasat seria de caroserie pentru cei care se pot informa si doresc sa o faca astfel incat sa nu fie neclaritati. Nu vreau sa ascund nimic, nu sunt samsar. Din punctul meu de vedere orice defect ascuns poate duce la pierderea unui client, deci sunt deschis oricaror intrebari si informatii corecte. Cat despre kilometraj astept cu interes rezultatul. Eu am verificat masina la bmw filaret si inca un service independent rezultatul ambelor fiind acelasi, kilometrii sunt reali dupa informatiile de service. Lipsa erorilor de calculator care pot aparea la modificarea acestora este si ea o bila alba in favoarea ipotezei. Eu am concluzionat ca sunt reali. Daca se demonstreaza ceva contrar, voi accepta adevarul. Ma indoiesc sincer insa.

 

PS: Vazand ca nu prea sunt persoane interesate la pretul actual voi reanaliza oferta mea si voi face niste modificari ( ma gandesc undeva la 8500€ ). Luni voi merge in service sa vad exact daca sunt probleme ce necesita remediere pentru a sti ce pot sa spun despre ea mult mai detaliat si exact.

Link to comment
Share on other sites

faza cu lovitul din spate e zero daca a fost reparata corect si vad ca a fost si daca la directie e stas. Eu mi-am cumparat un Ford mondeo in 2011 nou nout am coborat de pe Turzii de la reprezentanta pana la Cora sa iau ingrediente pt gratar si a venit unu c-o duba si m-a lovit zdravan din spate, masina avea pe bord 20 km si nu am apucat sa dau foliile de prin ea jos.

SE INTAMPLA

Link to comment
Share on other sites

Am luat masina fara sa ma gandesc la momentul in care va pleca din familie. Daca m-as fi gandit la asta as fi ales exact piata din RO, 318/320d cu ceva dotari... Dar nu imi plac motoarele diesel si apreciez mai mult exteriorul decat dotarile. E putin atipica masina mea si de-asta incerc sa gasesc o persoana care ii intelege scopul.

 

Maine va voi spune rezultatul investigatiei. Daca nu o vand in cateva saptamani va mai ramane ceva vreme in familie deci oricum ar fi, fac un bine.

 

Legat de airbaguri, din ce stiu nu s-a pus problema de asa ceva. Se poate verifica in vreun mod cred, astept sugestii referitoare la modul prin care pot demonstra asta, in afara vorbelor.

 

Un alt aspect ar fi schimburile. Accept schimburi cu Mini Cooper S ( inainte de 2005 - principala cauza a vanzarii E90-ului e micuta asta de care m-am indragostit serios ), BMW E46 ( preferabil coupe, in niciun caz cabrio ). In principiu nu ma intereseaza nimic altceva, dar astept si alte oferte.

 

Sa aveti o saptamana frumoasa!

 

PS: Sunt ok pozele? Sa fac si eu niste poze mai artistice? In realitate e destul de draguta, pozele nu-i fac dreptate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

8290 EURO

 

Are si placute de frana noi-noute.

 

Pretul e foarte usor negociabil.

 

Up up up!

 

http://distilleryimage4.s3.amazonaws.com/c7d31e26d13811e293af22000a9e05e8_7.jpg

http://distilleryimage2.s3.amazonaws.com/55680a2eddac11e2a4da22000a1f9253_7.jpg

http://distilleryimage4.s3.amazonaws.com/37224de2cf3611e28a5c22000a1f8acf_7.jpg

Edited by wlady
Link to comment
Share on other sites

Salut, tinand cont ca masina are 4 roti si atunci cand se termina benzina trebuie sa umpli din nou rezervorul, care este ultimul pret?

Benzinarele se vand mai greu la noi(explicatii google),si faptul ca a fost lovita calumea in spate eu zic ca ar putea sa mai lase putin la pret,stai linistit ca nu vreau sa o lase la cateva sute de euro,dar a inceput cu un pret puternic si afecteaza vanzarea ei,multi au facut asa si inca nu au vandut-o,in fine e decizia lui eu doar am pus o intrebare la care el ar trebui sa raspunda nu un cocalar infect,acum jet de aici si nu mai deranja lumea daca nu ai treaba!

Link to comment
Share on other sites

On : Frumoasa masina, spor la vanzare.

 

Off : Mari gurile rele pe aici, cu alcantara care se toceste repede. Eu am acelasi interior ca al lui wlady, masina are 100000 km si alcantara pe scaunul soferului e ca atunci cand era noua. Dar evident, asta prespune atentie mare din partea soferului si tratamentul materialului o data la ~3-4 luni. Masina arata asa cum o tii.

Sa nu mai zic gurile rele si romanesti cand vine vorba de faptul ca a fost lovita. Aveti dubii? Vreti masina? Veniti, mergeti la Bavaria, desfaceti tot spatele si ATUNCI decideti cat de rau a fost lovita si cat de bine a fost reparata. Nu pe forum, nu pe foaie, ca nu suntem in GTA sau in NFS. N-am vazut domne asa ceva...in loc sa ii multumiti ca e sincer, il atacati. Duceti-va in vestul tarii si cumparati-va o masina facuta din 3 bucati "fara accident".

Edited by Calin.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pe parcurs, am schimbat la ea motorasul de la Valvetronic ( cu senzorul de la axa excentrica ), kit ambreiaj si volanta ( + schimb ulei in cutie - acum aproximativ 1000km, masina ruland impecabil in prezent ), franele ( cu un mic upgrade catre Zimmermann perofrate cu placute ATE Power ).

A crapat de atunci si pana acuma servodirectia sau era doar un "amanunt"?

Link to comment
Share on other sites

Evident. Ca la noi la nimeni :)) Sunt nevoit sa vand un GTI Stage 2 cu multe modificari cu 9000 la noi, care in DE inca isi pastreaza pretul peste 12000 stock. Deci clar el a luat mult prea mult, nu? E piata noastra de vina, a luat foarte bine pe ea avand in vedere cum a ingrijit-o, indiferent de micile bube, nici mult nici putin. Parerea mea.
Link to comment
Share on other sites

la noi e o piata atipica adica toata lumea vrea masini cat ma ieftine si eventual noi.pe de alta parte o servodirectie picata nu e un lucru marunt mai ales daca masina e "impecabila".PS la noi nu se merita oricum sa faci multe la masina,mai bine o lasi sa pice de tot si o dai cu 1-2000 sub pretul pietei. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.