Jump to content

bmw 523i 1997-2000 pareri pro si contra


miky_1

Recommended Posts

contra: impozit mare, asigurare mare, consum mare, tehnologie depasita, performante modeste

pro: motor fiabil!?

 

 

daca e din acela cu nikasil,se spune ca e de evitat,eu nu am facut asta :( deci am facut o alegere proasta sa inteleg? :cry:

 

pro ??nimic? deci nu e masina de cumparat 523 i ???nimeni nu cumpara asa motorizare?doar eu am cumparat ce nu trebuie?? :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

scuze,cred ca nu am deschis topicul unde trebuia,desi mi se tot spune ca masina nu are demaraj(observ si eu ),si nu stiu care ar fi problema....pana una alta trebuie sa vad ce are cutia(steptronic).vad ca am ales cea mai proasta masina,si nu mi convine deloc.scuze ca am deschis topicul unde nu trebuie.
Link to comment
Share on other sites

citeste aici:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/21013-seria-5-e39-1995-2003/

 

 

si daca ai vreo nelamurire in general, foloseste search si vei gasi cu siguranta un topic cu subiectele care te intereseaza.

 

Multumesc,stiu linkul,motorul m 52,nikasil etc..il citesc de mult,am mai avut un bmw 2 l benzina si tot motorul asta are,nikasil fir ar sa fie,da daca a tinut atat poate mai tine cativa ani.multumesc frumos

Link to comment
Share on other sites

am condus si 523 si 323 unul avea vreo 230k si celalalt 300 si mergeau foarte bine nu mi s-au parut deloc puturoase ba din contra mi-a placut cum trageau,323-u era si pe gaz dar instalatie facuta de profesionisti era ceva de firma,motorul mergea rotund deci e motor fiabil,nu stiu ce ar putea sa aibe al tau
Link to comment
Share on other sites

am condus si 523 si 323 unul avea vreo 230k si celalalt 300 si mergeau foarte bine nu mi s-au parut deloc puturoase ba din contra mi-a placut cum trageau,323-u era si pe gaz dar instalatie facuta de profesionisti era ceva de firma,motorul mergea rotund deci e motor fiabil,nu stiu ce ar putea sa aibe al tau

 

al meu are destule probleme,adika :senzor axa cu came,sonda lambda se pare,senzor virochen se pare+cutia steptronic care nu schimba :( +ca nu prea trage ,poate asa o trebui sa fie

Edited by miky_1
Link to comment
Share on other sites

daca ai probleme la senzorii aia e clar ca deasta nu merge cum trebuie.eu am avut probleme cu cel de la axa cu came(senzorul de admisie pt ca motorul meu e dublu-vanos si are 2 senzori) si tot asa mergea.intrerupea,intra in limp mode..,iar dp schimbarea lui cu unul ORIGINAL(restul nu sunt buni deloc) masina merge perfect.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.