Jump to content

Primele impresii despre noul i3


Catalin BMW

Recommended Posts

bine ma Pole,atunci e frumoasa si merita fiecare cent, ..o sa aiba un succes nebun.

 

 

io l-as impusca p-ala care a desenat-o.

 

de ce sa-l impusti ? nu inteleg cu ce te deranjeaza pe tine masina asta ?

Link to comment
Share on other sites

Eu dacĂŁ aș avea bani mi-aș cumpĂŁra o ca mașinĂŁ de oraș.Adica costĂŁ mult dar 3 ani cel puțin nu am treabĂŁ cu benzina,și mai scad si niște bani de la revizii (ulei filtre și altele).Nu e mult dar se aduna cu faptul ca nu platești benzinĂŁ,impozit nu știu dacĂŁ plĂŁtești,taxĂŁ de inmatriculare nu plĂŁtești...Și dacĂŁ chiar duce 130km minim,e ok și de afarĂŁ pt distanțe scurte.
Link to comment
Share on other sites

Eu dacĂŁ aș avea bani mi-aș cumpĂŁra o ca mașinĂŁ de oraș.Adica costĂŁ mult dar 3 ani cel puțin nu am treabĂŁ cu benzina,și mai scad si niște bani de la revizii (ulei filtre și altele).Nu e mult dar se aduna cu faptul ca nu platești benzinĂŁ,impozit nu știu dacĂŁ plĂŁtești,taxĂŁ de inmatriculare nu plĂŁtești...Și dacĂŁ chiar duce 130km minim,e ok și de afarĂŁ pt distanțe scurte.

 

Nu dai pe filtre, dar dai pe muuulte altele. :thumbsup:

FYI: reviziile la hibride/electrice sunt mai costisitoare.

Link to comment
Share on other sites

o sa rupa piata cu ea... :laugh:

 

post-11511-0-04180700-1375263767_thumb.jpg

 

 

parca nu-s chiar asa inguste rotile... :laugh:

 

Pffff ce fel suna "145/75 R 19" sau "135/80 R 18"LMAO.gif; nu inteleg de ce n-au pus si spite, baremi stiau un lucru...foloseau aceleasi roti de pe motociclete.grin.png

 

In Germania se va vinde garantat.

 

Bat pariu ca si in Italia se va vinde, mai ales ca astia sunt adeptii la masini mici cu cilindrate mici (adica taxe mici,masini economice, bune pt strazile lor inguste, pt aglomeratia urbana,etc). Pun pariu ca in ciuda pretului se va vinde in draci, poate nu si in Romania dar in vest cu siguranta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Roțile sunt așa pentru aerodinamica cred. Și cu siguranțĂŁ se va vinde f bn. La fel se zicea și de seria 1 la inceput,X6 seriile GT dar știu ei ce fac nemții. Se fac niște cercetĂŁri,studii de piațĂŁ ĂŽnainte. Se va vinde f bine.

 

@mcliviu de unde știi de costurile de ĂŽntreținere pentru o mașinĂŁ full electricĂŁ? Ai așa ceva? Aș fi curios de niste prețuri comparative și o comparație cât de cât intre cele doua.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.