Jump to content

Cumpar E46 facelift an 2002


cristiice

Recommended Posts

Salut,

 

Imi place mult acel model facelift 2002, deoarece pare sa aibe farurile diferite fata de bmwurile din 1999.

As dori sa fie cu volan pe dreapta daca se poate, daca nu, puneti niste oferte .

As vrea sa fie motor 2.0 ( 140-150 CP). Daca are mai putini CP, sunt insuficienti, deoarece masina e destul de grea.

Link to comment
Share on other sites

Imi doresc benzinar, deoarece e o masina de weekend pentru mine, n-o voi folosi mult si de aceea o doresc si cu volan pe dreapta( bineanteles ca si pretul e mult mai avantajos).

Dar va fi o masina de weekend.

SI din cauza pretului coborat, imi doresc cu volan pe dreapta, dar si din cauza c-o voi folosi putin.

 

P.S - nu plec in ANglia , vreau s-o inmatriculez in Romania.

Edited by cristiice
Link to comment
Share on other sites

:offtopic: : Cati ani ai?

 

De-asta intreb:

 

Imi doresc benzinar, deoarece e o masina de weekend pentru mine, n-o voi folosi mult si de aceea o doresc si cu volan pe dreapta( bineanteles ca si pretul e mult mai avantajos).

Dar va fi o masina de weekend.

SI din cauza pretului coborat, imi doresc cu volan pe dreapta, dar si din cauza c-o voi folosi putin.

 

P.S - nu plec in ANglia , vreau s-o inmatriculez in Romania.

Link to comment
Share on other sites

Omule, la banii aia masina arata foarte bine si e destul de dotata. Asta daca nu te deranjeaza volanul pe partea dreapta.

 

Motorul e foarte ok raport consum/performante.

 

In schimb, trebuie s-o verifici bine inainte, deoarece N42 e un motor problematic. In principiu, toate ajung la un moment dat sa consume ulei.

 

Ar trebui sa iei pe cineva care se pricepe cu tine sau daca nu sa te duci la un service autorizat.

 

De unde esti?

Link to comment
Share on other sites

Eu nu m`as urca intr`o masina care a suferit modificari ale bordului cu volan si tot ce tine de asta. Nu m`as simti in apele mele si parca siguranta nu ar mai fi aceeasi. Niciodata nu se va compara o masina cu modificare a volanului de pe o parte pe alta cu una facuta asa de neamt in fabrica.
Link to comment
Share on other sites

Nu mut volanul pe stanga, vreau s-o las ca in fabrica.

Nu vreau masina cu volan pe stanga, prea uzate si prea scumpe.

O masina cu volan pe dreapta nu e de intrat cu ea zi de zi in trafic si in depasiri si sunt constient.

E o masina care va fi folosita ocazional, daca vroiam o masina pe care s-o folosesc zi de zi, sa fiu la volan mereu, imi luam poate ceva mic( logan, corsa) si consumam zi de zi benzina, dar intr-un mod economic .

Neavand nevoie de asa ceva, optez pt o asa masina.

Nu stiu daca se merita, veniti voi cu pareri. E o masina de weekend, asta vreau sa intelegeti.

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Nu mut volanul pe stanga, vreau s-o las ca in fabrica.

Nu vreau masina cu volan pe stanga, prea uzate si prea scumpe.

O masina cu volan pe dreapta nu e de intrat cu ea zi de zi in trafic si in depasiri si sunt constient.

E o masina care va fi folosita ocazional, daca vroiam o masina pe care s-o folosesc zi de zi, sa fiu la volan mereu, imi luam poate ceva mic( logan, corsa) si consumam zi de zi benzina, dar intr-un mod economic .

Neavand nevoie de asa ceva, optez pt o asa masina.

Nu stiu daca se merita, veniti voi cu pareri. E o masina de weekend, asta vreau sa intelegeti.

 

 

e o logica si asta... dar de weekend poate fi chiar logan sau corsa, daca tot o folosesti putin... de ce bmw?... nu sunt de acord cu masinile cu volan pe drapta... sunt incomode si pentru tine si pentru cei din trafic... daca prinzi un tractor in fata, ce faci nu-l depasesti?... ca sa-l depasesti trebuie sa iesi mult pe banda, sa ai vizibilitate...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La ce iti iei masina de weekend? Sa te simti bine, sa o conduci cu drag cu placere. O masina cu volan dreapta nu o poti conduce cu nicio placere pentru ca vei fi stresat de situatiile intalnite in trafic.

 

Nu te mai minti singur,ca sunt prea uzate si nu stiu ce, ia-ti ce iti permiti cu volanul normal si cu asta basta. Daca tot ai ~2000(mai ales ca ziceai ca vrei sa si inscrii masina) mai pune ceva euroi, mai asteapta cateva luni si poate poate strangi de vreun e46 nonfacelift deja inscris (deja cred ca se gasesc la 2800 masini decente, poate poate prinzi ceva si pe la 2500).

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

cateva intrebari:

- ai mai condus masini cu volan pe dreapta ?

- daca da, de cate ori (o distanta aproximativa)?

- ai condus preponderent in localitati sau in afara?

- ai cat de cat idee ce inseamna sa ai limitata vizibilitatea (de fapt intoarsa pe dos)?

- ce alta masina (marca/model) conduci in mod curent ?

- ai vazut exemple de accidente "clasice" provocate de soferi ce conduc masini cu volan pe dreapta ?

 

functie de ce si cum raspunzi, vom cauta sa iti recomandam (sau NU ) sa iti iei o masina cu volan pe dreapta...

 

dupa aceea vom vedea daca aceasta poate fi un BMW... asta ca sa nu te avem pe constiinta :pardon:

Link to comment
Share on other sites

cateva intrebari:

- ai mai condus masini cu volan pe dreapta ? Nu :)

- daca da, de cate ori (o distanta aproximativa)? 0 km.

- ai condus preponderent in localitati sau in afara? nicaieri.

- ai cat de cat idee ce inseamna sa ai limitata vizibilitatea (de fapt intoarsa pe dos)? Aici nu am idee, dar nu cred ca e asa rau, poti vedea si din dreapta, daca-ti lasi spatiu suficient, ai vizibilitate buna.

- ce alta masina (marca/model) conduci in mod curent ? Mai rar, un renault symbol.

- ai vazut exemple de accidente "clasice" provocate de soferi ce conduc masini cu volan pe dreapta ? N-am auzit de accidente provocate de cei cu volan pe dreapta,doar cele cu volan pe stanga :)

functie de ce si cum raspunzi, vom cauta sa iti recomandam (sau NU ) sa iti iei o masina cu volan pe dreapta...

 

dupa aceea vom vedea daca aceasta poate fi un BMW... asta ca sa nu te avem pe constiinta :pardon:

Problema e ca voi va ganditi ca e mai ok cu volan pe stanga, ca sa fiti mereu la volan, eu o cumpar mai mult ca sa fie la colectia mea, ca pe o opera de arta, nu ca s-o bag zi de zi in trafic si sa fac pe smecherul la semafor)) , asta as vrea sa intelegeti. Nu-mi iau masina, imi iau o opera de arta ( facelift 2002). E o masina care-mi place prea mult, prefer sa stau cu ea in parcare, cu volan pe dreapta si s-o conduc o singura data pe luna, decat sa am logan 2012( am mers cu el) si sa fiu zi de zi cu ea in traficul infernal de afara, plin de strazi cu cratere , stand bara la bara , in treapta 1 ,frecand benzina si masina, eventual sa dau si peste tot felul de nervosi in trafic)). Nu-mi iau bmw ca restul lumii, pentru a impresiona, o iau s-o tin pentru mine, la colectia mea.Poate vi se pare ca exagerez, dar nu pot avea alta masina in fata blocului, chiar imi permit si una de 5000euro. In concluzie: daca pot sa ma plimb sambata seara, prin oras putin, e ok masina. Mai mult nu vreau de la ea:)

Ca sa ma intelegeti :

E un video mai jos)

Edited by cristiice
Link to comment
Share on other sites

......eu o cumpar mai mult ca sa fie la colectia mea, ca pe o opera de arta, nu ca s-o bag zi de zi in trafic si sa fac pe smecherul la semafor)) , asta as vrea sa intelegeti. Nu-mi iau masina, imi iau o opera de arta.

 

LMAO.gif

Ce bolizi mai ai in colectie, pe care-i conduci in weekend, cand nu esti la scoala ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

LMAO.gif

Ce bolizi mai ai in colectie, pe care-i conduci in weekend, cand nu esti la scoala ?

 

n-am mai multi bolizi))) , exprimarea mea gresita.

Ma refer ca fiind o masina veche, pret mic, volan pe dreapta ,e o masina de colectie la banii astia, nu e o masina de zi cu zi.

E o masina de suflet, nu de colectie, ca sa ma exprim mai bine.

Edited by cristiice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.