Jump to content

Accident cu BMW la protestul biciclistilor


gugulete

Recommended Posts

O altercaÞie a avut loc la finalul marºului bicicliºtilor, de sâmbãtã, din Capitalã, la staÞia de metrou Tineretului, dupã ce un ºofer a intrat În cordonul de bicicliºti aflat În calea sa ºi a fost apoi Înconjurat de zeci dintre ei, blocând intrãrile În maºinã ºi chemându-ºi prietenii În ajutor.

 

Soferul vinovat a fost retinut si va fi dus in fata instantei cu propunere de arestare preventiva.popcorm1.gif

 

http://www.mediafax.ro/social/altercatie-la-protestul-biciclistilor-dupa-ce-un-sofer-a-intrat-cu-masina-intre-manifestanti-foto-11371921

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pai si dementii aia care i-au facut praf toate geamurile de la masina plus picioare si pumni in caroserie,nu patesc nimic ? A nu se interpreta gresit si eu merg destul de des cu bicicleta,dar totusi parca nu e un comportament normal :frantics:
  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Nici macar sa-l blocheze nu era ok. Asta in cazul in care el vroia sa paraseasca locul accidentului ! Sunau la 112, dadeau detaliile accidentului si ale masinii si cam atat. Niste maimute ! Nu ne mai facem bine niciodata, va zic eu !

 

Acum am citit tot din link. Biciclistii care i-au distrus masina ar trebui sa fie cercetati penal ptr distrugere iar el ptr fuga de la locul accidentului.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

dar cap decreta aia cu legitimatii ce plm au mimat acolo?! pai sa aplice legea n plm, ca d'aia sunt platiti. si ptr sofer si ptr cretinii aia. in caz contrar sa spuna clar si raspicat pe tv : ba e ok sa va faceti singuri dreptate. doar daca nu te numesti gigi becali Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

link

 

Art. 160. (1) Bicicletele si mopedele, atunci cand circula pe drumul public, trebuie conduse numai pe un singur rand.

 

(4) Se recomanda ca, in circulatia pe drumurile publice, biciclistul sa poarte casca de protectie omologata.

 

Art. 161. - (1) Se interzice conducatorilor de biciclete sau de mopede:

 

e) sa circule in paralel, cu exceptia situatiilor cand participa la competitii sportive organizate;

 

 

deci cum e cu blocarea podului basarab?! pai ori suntem golani ori nu mai suntem

Edited by max83
  • Like 2
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

a da? pai atunci...

 

Art.92. -

 

(3) Organizarea sau participarea, în calitate de conducator de vehicul sau de animale, la întreceri neautorizate pe drumurile publice, se pedepseste cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amenda.

(4) Cu pedeapsa prevazuta la alin.(3) se sanctioneaza blocarea cu intentie a drumului public, daca se pune în pericol siguranta circulatiei ori se aduce atingere dreptului la libera circulatie a celorlalti participanti la trafic.

 

in 2012 au fost intocmite dosare penale protestatarilor care au blocat piata universitatii intrand pe carosabil.

 

 

deci...ori aplicam legea ori o ardem golaneste. aia nu aveau ce sa caute acolo. ca ala e un meltean coclit nu contesta nimeni. iar melteanul ar fi trebuit sa depuna plangere ptr distrugere

Edited by max83
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cretinul cu BMW intrat in biciclisti, dupa care a fugit. Cum sa-l blocheze, sa-l imobilize? Cu ce, cu bicicleta? Asta dupa ce imbecilul lovise deja cativa biciclisti?

 

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/proteste-in-bucuresti-aproximativ-5000-de-biciclisti-au-blocat-podul-basarab.html

 

A scapat inca foarte ieftin.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

n-au legatura intrecerile, se specifica aceeasi pedeapsa ca si ptr intreceri.

 

sa ma fac mai bine inteles: ala a incalcat o lege, aia multi au incalcat o alta lege, iar cativa o alta lege.

 

pai ce facem, sanctionam doar cazul mai grav?

Edited by max83
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

romani barbari

 

Barbari pe dreacu, mai bine zis romani idioti; romanii se dau cocosi intre ei, fereasca domnu' de-o interrventie militara din exterior ca fugim ca puii de potarniche mai ales "francezii" astia nu mai vezi unul pe strazi de frica...se vor umple canalizarile cu ei.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sa ma fac mai bine inteles: ala a incalcat o lege, aia multi au incalcat o alta lege, iar cativa o alta lege.

 

pai ce facem, sanctionam doar cazul mai grav?

Aia nu au incalcat nici o lege. Ala a vrut sa fuga, aia l-au retinut.

 

In plus nu fiti aerieni. Ce s-a intamplat acolo dupa ce imbecilul a dat peste biciclisti era perfect previzibil. E vorba de psihologia maselor.

Doar un cocalar cu rahat in loc de creier poate fi atat de idiot incat sa se apuce sa provoace o multime de cateva mii de oameni.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

a, daca era ceva autorizat si traficul restrictionat e altceva :rolleyes: si da, melteanul a scapat ieftin. cat de prost sa fi sa intri cu masina in aia...ba ma cam plictisesc in viata mea de cocalar basit si as avea nevoie de putine adrenalina....cum o fi sa fiu urmarit penal?! moaaa....hai sa dau peste fraierii astia ca sigur sa mi faca astia dosar si cunosc eu un avocat bun. am si bani..
Link to comment
Share on other sites

Am inteles de la un prieten care a fost la fata locului ca idiotul cu BMW(natia lui chiar nu conteaza) n-a avut rabdare, si-a turat motoarele, a claxonat si intr-un final a strambat cateva biciclete si niscai picioare julite.

Toate astea desi era in varful coloanei de biciclisti si in spatele ei erau echipaje de politie.

Dupa faza asta a incercat sa fuga si a fost imbobilizat de biciclisti. Dupa ce-a fost imobilizat a continuat cu aceleasi manevre fiind foarte violent.

 

Din punctul meu de vedere a patit ce-a meritat.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.