Jump to content

Achizitie 116i SH


anukoi

Recommended Posts

Salutare!

AÂş dori sĂŁ-mi achiziĂžionez din Germania, un BMW 116i, motor de 1.6, 2009-2010, suma disponibilĂŁ 10.500 EUR. MenĂžionez cĂŁ ar fi primul BMW pe care o sĂŁ-l conduc, am mai fost doar pasager si mi s-a pĂŁrut foarte fain. Am citit o parte din postĂŁrile de pe acest forum, evident cele referitoare la seria 1, dar m-ar interesa niÂşte sfaturi referitoare la momentul vizualizĂŁrii maÂşinii, cum ar fi:

1. La ce ar trebui sĂŁ fiu atent (gen: scaune, schimbĂŁtor de viteze - unde se poate observa uzura)?

2. Ce acte trebuie sã iau din Germania (sã-mi dea vânzãtorul sau autoritãÞile) ºi cam cât m-ar costa?

3. DacĂŁ e rentabil sĂŁ-mi cumpĂŁr din Germania cauciucuri sau alte consumabile (bujii, uleiuri etc.)?

Scuze dacĂŁ au mai fost postate aceste probleme, eu personal nu le-am gĂŁsit, dacĂŁ existĂŁ link-uri cĂŁtre rĂŁspunsuri e OK.

MulĂžumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.