Jump to content

Va rog..ajutor...sunt varza..jante..ce model ..


studio54

Recommended Posts

Asa am zis si eu dupa ce am vazut poza asta.. ce fraieri aia de au tunat masina asta.mai mare rasu, jante cromate pe BMW :)

 

Daca tie nu iti plac alea nu inseamna ca eu am gusturi proaste ci poate ca tu le ai, ca nu scrie nicaieri ca e de prost gust sa pui jante cromate pe BMW.. e doar o parere a fiecaruia, intelegi

 

Pe cat de rational a fost postului lui Slick pe atat de limitat a fost al tau. In alte cuvinte, ce nu-ti place tie e urat.

205331[/snapback]

 

 

Da,gusturile nu se discuta dar tu ai cerut parerea, nu eu.Eu nu doresc sa ies in evidenta,nu intreb pe un forum ce jante sa imi pun la masina,sunt capabil sa iau o decizie singur in functie de gusturile mele.

De fapt tu iti doresti sa iesi in evidenta daca inteleg bine.Daca nu imi plac mie nu inseamna ca sunt de prost gust.

Sunt de un prost gust rar intanlit,dupa parerea mea,ies prea mult in evidenta si sunt oribile.Sper ca ai inteles , ma refer exclusiv la primele poze...

Repet,este parerea mea nu inseamna ca tu ai prost gust,poate este invers ,dupa cum ai spus.

 

 

PS

Daca te uiti atent in topicul "taranisme" iti vei da seama de ce sunt asa multe poze cu masini,sunt masini care au iesit in evidenta,intelegi... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arata foarte bine jantele acelea negre cu buza cromata din poza de mai sus.La ceva asemanator ma gandeam si eu.Eu zic ca baiatul(Studio54) nu a gresit cu nimic atunci cand a cerut parerea altor persoane de pe forum,pentru a se decide ce tip sau marca de jante s-ar potrivi pe masina lui,pana la urma asta e si scopul forumului,sa impartim pareri,sa ne documentam si sa invatam lucruri noi de la cei care sunt mai experimentati.Si eu la randul meu am fost de multe ori indecis in privinta multor lucruri si am preferat(desi poate stiam dinainte ce si cum o sa fac),sa intreb si "publicul"pentru ca nu strica niciodata.
Link to comment
Share on other sites

@Studio54 uite inca 2 "Crome" unele de Cadilack :blink: :) si unele daca te uiti cu zoom vezi u ce interesante sunt :) :) :)

 

PS: am vazut ca vrei sa iti iei Jante Cromate.....Eu zic sa te gandesti de 10 ori inainte sa arunci 1000$ pe ele...Cate unele vin bine dar nu toate :) .....Ti-am marit putin Gumele ca sa pot sa pun jantele...Daca iei cromate crek nu gasesti mai mici de 18-19...eu zic sa iei de 19" daca tot iei...PS: In poze Jantele sunt de 19" :D

post-3675-1174065407_thumb.jpg

post-3675-1174065424_thumb.jpg

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Merci de poza Poison, intr-adevar dau bine, daca era masina cu 5 cm mai jos era si mai bine.

 

Partea proasta e ca sunt destul de scumpe, adica in jur de 1400$ si eu aveam 1000$ maxim pt jante....

211260[/snapback]

cu placere :blink: dute totusi si prin alte locuri.. poate gasesti si ceva mai ieftin :) sau mai asteapta si mai pune niste bani la saltea ... :) sau uite-te si la cele de M3 CSL, nu are mai nimeni si sunt foarte marfa :)

Link to comment
Share on other sites

Si eu astept cu nerabdare tuning show-ul.De fiecare data am vazut lucruri interesante si cred ca si anul asta o sa fie tare.Nu am vazut jantele astea pe viu ca sa imi pot da seama cat de mult sunt iesite,dar oricum spitsele sunt in afara putsin...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare!

 

studio54:orice model "unicat" de janta iti pui pe masina de unde stii ca dupa o luna doua nu te vor "copia" si altii(10-20)?Deci iarasi ajungi la dilema ta ca nu ai jante "unicat" in zona ta.Eu in locul tau as alege cea mai potrivita janta (ca ,culoare, dimensiuni, etc.) care sa-mi reflecte personalitatea ,dar sa se potriveasca cu liniile, dimensiunile, culoarea, adica cu toata masina.Mai cauta la germani sa vezi ce au facut ei in materie de jante personalizate.Eu cred ca BMW e o masina mult prea dinamica pentru a o incalta cu jante create pentru masini de show.

Sper sa nu jignesc pe nimeni, dar asta e parerea mea.

 

 

 

P.S.:Daca asculti de mine ...faci cum vrei!

Edited by Tonyus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

la inceput erai ft nehotarat si vroiai parerea altor posesori de bmw..

deci daca ti cont de ea cumperi primul model .... si il arunci in Dambovitza...apoi il cumperi al doilea si faci la fel...si in sfarsit cumperi alt model si il pui pe masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

PS: Miguel, OZ Anniversary este un model super tare intr-adevar, si chiar am vrut sa imi pun, dar in afara de faptul ca sunt f scumpe , 1200E pe 17, e si plin Bucurestiul de ele, am vazut cel putin 5 (pe diferite masini)

200742[/snapback]

 

depinde ce vrei....sunt unii care vor in ruptul capului sa fie diferiti de toti ceilalti si atunci dde cele mai multe ori fac orice numai sa fie altfel....sau altii care vor ca masina lor sa arate bine dar atunci sunt sanse sa mai fie si altii ca ei :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.