Jump to content

Vand Bmw 520d Lci - fabricatie - 09.2009


bicher adi

Recommended Posts

Din motive financiare am hotarat sa pun la vanzare Bmw-ul de mai jos. Este adus din Belgia, achizitionat prin licitatie.

 

Bmw 520d E60 LCI Exclusive Edition ,163 hp, cutie manuala 6+1 trepte - fabricatie sept. 2009, euro 5/taxa-110 euro(nu este inmatriculat in Romania)

 

Km absolut reali: 183.300 cu carte service(ultimul service complet, efectuat in Belgia la 182.000 km). Am pus si seria sasiu sa poate fi verificata in reprezentanta: WBANX31090C094859

 

Estetic: doar cateva ciupituri pe capota de la pietricele, nu a avut nici un eveniment rutier.

 

Functionare perfecta, nu are zgomot de lant.Accept orice verificare.

 

Dotari:

Navi Profesional cu HDD toata Europa,senzori ploaie/lumini/parcare-fata/spate/oglinzi heliomate (inclusiv cele exterioare ) pliabile electric cu leduri din fabrica

Xenon,scaune confort electrice din piele Nappa incalzite cu memorie si f multe reglaje inclusiv volanul electric

 

Volan si schimbator M original fabrica/jante 17'' cu cauciuri RunFlat de vara.

 

 

Mai pot trimite poze pe mail/mess daca este cineva interesat cu orice detaliu se doreste

 

Pret negociabil: 14.500 euro

 

Contact: aici pe P.M. sau la telefon: 0736.00.77.88

 

 

Poze(nu am reusit sa le incarc aici):

 

http://s23.postimg.org/6ajhj9p4b/20131113_135508.jpg

http://s23.postimg.org/ec7q167vv/20131113_135525.jpg

http://s23.postimg.org/tjnplizqj/20131113_135535.jpg

http://s23.postimg.org/ca78mx9wr/20131113_135607.jpg

http://s23.postimg.org/gaedz60dn/20131113_135642.jpg

http://s23.postimg.org/nium272i3/20131113_135909.jpg

http://s23.postimg.org/4moxid0mj/20131113_135933.jpg

http://s23.postimg.org/g94g5qyjv/20131113_140017.jpg

http://s23.postimg.org/v91e7c4tn/20131113_140223.jpg

http://s23.postimg.org/h3vl5ivsb/20131113_140247.jpg

http://s23.postimg.org/frdw3mycr/20131113_140258.jpg

Edited by bicher adi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

nu stiu unde ai gasit tu datele pe care le scrii, insa uitat-te mai jos te rog:

 

VIN WBANX31090C094859

Type code NX31

Type 520D OL (EUR)

E series E60 (MUE)

Series 5

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine N47

Displacement 2.00

Power 130

Drive HECK

Transmission MECH

Colour PLATINGRAU METALLIC (A68)

Upholstery EXCL.LEDER NAPPA ERW/F1 TAB./KON.SW (NANT)

Prod.date 2009-08-26

 

Sursa: BmwVin.com

Poti intra si pe realoem.com si te convingi.Crede-ma ca stiu ce masina am!

 

Multumesc pt interes!

Edited by bicher adi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

si mie imi da urmatoarele:

 

Daten fĂźr die Fahrgestellnummer: WBANX31090C094859

Modellbezeichnung: 520D OL

AusfĂźhrung: Europa

TypschlĂźssel: NX31

E-Code: E60 (MUE)

Karosserie: Limousine

Lenkung: links

TĂźren: 4

Motor: N47 - 2,00l (130kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: manuell

AuĂenfarbe: Platingrau Metallic (A68)

Innenraum: Excl.leder Nappa Erw/f1 Tab./kon.sw (NANT)

Produktionsdatum: 06.03.2008

Werk: Dingolfing

 

 

Code Serienausstattung Standard Equipment

S548A

Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S1CAA

Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles

S1CBA

CO2 Umfang CO2 package

S230A

Zusatzumfang EU-spezifisch Extra package, EU-specific

S2KTA

BMW LM Rad V-Speiche 277 / Notlauf BMW LA wheel V-Spoke 277 / run-flat

S2PAA

Radschraubensicherung Lug bolt retainer

S320A

Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S423A

Fussmatten Velours Floor mats, velours

S430A

Innen-/Aussensp. mit Abblendautomatik Interior/outside mirror with auto dip

S431A

Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip

S441A

Raucherpaket Smoker package

S442A

Getränkehalter Cup holder

S456A

Komfortsitz mit Memory Comfort seat with memory

S464A

Skisack Ski bag

S465A

Durchladesystem Through-loading system

S494A

Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger

S4BYA

EdelholzausfĂźhrg. Bambus Maser anthrazit Real Bamboo wood-grain trim, anthracite

S4UNA

DurchladeĂśffnung mit integr. Ablagefach

S502A

Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system

S508A

Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A

Xenon-Licht Xenon Light

S534A

Klimaautomatik Automatic air conditioning

S544A

Geschwindigkeitsregelung mit Bremsfunkt. Cruise control with brake function

S563A

Lichtpaket Light package

S609A

Navigationssystem Professional Navigation system Professional

S644A

Vorbereitung Handy m. Bluetooth Preparation f mobile phone w Bluetooth

S676A

HiFi Lautsprechersystem HiFi speaker system

S698A

Area-Code 2 fĂźr DVD Area-Code 2 for DVD

S6AAA

BMW TeleServices BMW TeleServices

S6ABA

Steuerung Teleservices Control for Teleservices

S6FLA

USB-/Audio-Schnittstelle USB/Audio interface

S710A

M Lederlenkrad M leather steering wheel

S775A

Dachhimmel anthrazit Headlining anthracite

P7MCA

Edition Exclusive Exclusive Edition

S843A

Leistungsreduzierung Power reduction

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S868A

Sprachversion niederländisch Language version, Dutch

S886A

Bordliteratur holländisch On-board vehicle literature Dutch

S8S8A

Länderspezifische Navi Zusteuerung Country-specific nav. system supply

S8SAA

Freischaltung Navigation länderspez. Navigation access request,country-spec.

S8SCA

Freischaltung Telematik länderspez. Telematics access request,country-spec.

S8SPA

Steuerung COP Control unit COP

Link to comment
Share on other sites

Optionsblackline.jpg

 

minus.gif Vehicle information

Type

Value

VIN WBANX31090C094859 Type code NX31 Type 520D OL (EUR) E series E60 (MUE) Series 5 Type LIM Steering LL Doors 4 Engine N47 Displacement 2.00 Power 130 Drive HECK Transmission MECH Colour PLATINGRAU METALLIC (A68) Upholstery EXCL.LEDER NAPPA ERW/F1 TAB./KON.SW (NANT) Prod.date 2009-08-26

minus.gif Options

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP relevant vehiclesS1CBA CO2 UMFANG CO2 packageS230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Extra package, EU-specificS2KTA LM RAEDER V-SPEICHE 277/NL BMW LA wheel V-Spoke 277 / run-flatS2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Lug bolt retainerS320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model letteringS423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats, veloursS430A INNEN-/AUSSENSPIEGEL AUT.ABBLENDEND Interior/outside mirror with auto dipS431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Interior mirror with automatic-dipS441A RAUCHERPAKET Smoker packageS442A GETRAENKEHALTER Cup holderS456A KOMFORTSITZE ELEKTRISCH VERSTELLBAR Comfort seat with memoryS464A SKISACK Ski bagS465A DURCHLADESYSTEM Through-loading systemS494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Seat heating driver/passenger

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S4BYA EDELHOLZAUSF.BAMBUS MASER ANTHRAZIT Real Bamboo wood-grain trim, anthraciteS4UNA DURCHLADEOEFF. M. INTEGR. ABLAGEF. Load-thr. opening w/integr. st. compartS502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Headlight cleaning systemS508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)S522A XENON-LICHT Xenon LightS534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioningS544A GESCHWINDIGKEITSREGEL. MIT BREMSF. Cruise control with brake functionS563A LICHTPAKET Light packageS609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system ProfessionalS644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w BluetoothS676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM HiFi speaker systemS698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVDS6AAA BMW TELESERVICES BMW TeleServicesS6ABA STEUERUNG TELESERVICES Control for TeleservicesS6FLA USB-AUDIO-SCHNITTSTELLE USB/Audio interface

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S710A M LEDERLENKRAD M leather steering wheelS775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Headlining anthraciteP7MCA EDITION EXCLUSIVE Exclusive EditionS843A MOTORAUSLEGUNG Power reductionS863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory EuropeS868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Language version, DutchS886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature DutchS8S8A LAENDERSPEZ. NAVI ZUST. (FUER ACC) Country-specific nav. system supplyS8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Navigation access request,country-spec.S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Telematics access request,country-spec.S8SPA COP STEUERUNG Control unit COPminus.gif Standard equipment

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer

Edited by claudiuBWR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apare eronat pe bmwarchiv.de, nu stiu de ce. Chiar ar fi fost total aiurea sa postez un anunt pe un forum bmw cu date atat de diferite. Sper ca prin postarea lui Caudiu sa se fi lamurit problema.Masina e in regula 100%, foarte bine dotata arata foarte bine si toate datele puse de mine la inceputul topicului sunt 100% reale.

 

Multumesc pt. interes!

Edited by bicher adi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asta cu motivele financiare suna a poveste cusuta cu ata alba.

Masina e adusa special pentru vanzare. Nici macar nu a fost inmatriculata.

Motivele financiare sunt ca trebuie sa scoti profitul cat mai repede ca sa treci la urmatoarea.

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Asta cu motivele financiare suna a poveste cusuta cu ata alba.

Masina e adusa special pentru vanzare. Nici macar nu a fost inmatriculata.

Motivele financiare sunt ca trebuie sa scoti profitul cat mai repede ca sa treci la urmatoarea.

 

 

Si daca e adusa doar pentru vanzare, care ar fi problema?E un anunt corect, pus in sectiunea care trebuie cu toate detaliile corecte, si pret negociabil.Nu e o masina cu km masluiti sau cu mai stiu eu ce probleme.Nu cred ca as fi nici primul si nici ultimul care incearca sa vanda o masina aici.

 

Multumesc, zi faina!

  • Like 9
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@baronu25: ultima intrare in service cu schimb complet de ulei si filtre s-a facut la aprox. 182k. Prost...destept belgianul tu stii mai bine.Pe de alta parte nu cred ca ar fi o problema asa de mare daca se mai schimba inca o data uleiul.Nu am vrut decat sa scot in evidenta faptul ca masina a fost intretinuta corespunzator si nu ca un argument esential in vanzare.

 

@mihai vigariu: masina a fost adusa pe trailer dintr-un motiv foarte simplu, si anume costurile de transport.In Belgia numerele provizorii costa foarte mult la care se adauga transportul meu + combustibil.Asa ca,am optat pt. trailer, firma de licitatii de la care am achizitionat-o asigura transport in orice localitate din tara, in cazul meu Focsani la un pret foarte bun.Daca esti interesat te invit sa o testezi cum vrei tu si oriunde vrei sa te convingi ca masina e ok 100%

 

 

Multumesc pt. interes!

Edited by bicher adi
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@baronu25: ultima intrare in service cu schimb complet de ulei si filtre s-a facut la aprox. 182k. Prost...destept belgianul tu stii mai bine.Pe de alta parte nu cred ca ar fi o problema asa de mare daca se mai schimba inca o data uleiul.Nu am vrut decat sa scot in evidenta faptul ca masina a fost intretinuta corespunzator si nu ca un argument esential in vanzare.

 

@mihai vigariu: masina a fost adusa pe trailer dintr-un motiv foarte simplu, si anume costurile de transport.In Belgia numerele provizorii costa foarte mult la care se adauga transportul meu + combustibil.Asa ca,am optat pt. trailer, firma de licitatii de la care am achizitionat-o asigura transport in orice localitate din tara, in cazul meu Focsani la un pret foarte bun.Daca esti interesat te invit sa o testezi cum vrei tu si oriunde vrei sa te convingi ca masina e ok 100%

 

 

Multumesc pt. interes!

 

Traiasca Cotw.

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.