Jump to content

cutie viteze gm


Recommended Posts

Dar cum ai stabilit tu ca de fapt asta este pretul pietei,ai un catalog special ??

Pai am cumparat pana acum vreo 4 cutii GM 5L40-E pentru clienti. Toate au fost 400 euro. Una chiar a fost 350 euro.

Nu le-am luat pe baza de relatii, pur si simplu ala a fost pretul afisat pe net.

 

Nu inteleg de ce te deranjeaza. E un forum public. Tu o dai cu 600. Eu am pe cineva care o vinde pe 400. Fiecare cumpara de unde vrea.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

baieti nu va mai certati ,este un forum unde toti sunt liberi sa spuna parerea lor sau ceea ce stiu asa ca si eu spun ce am aflat pana acum ,fiecare incearca sa castige dar fiind un forum pentru cei cu BMW ar fi bine sa ne ajutam nu sa ne furam ,pretul care a fost vehiculat cel mai des este de 300e,deci 600e nu ai sa vezi niciodata decat daca dai garantie 1 an si ai schimbat si filtrul si uleiul,asa ca oricum va multumesc tuturora si cei ce vor sa aiba vanzare pun preturi decente
Link to comment
Share on other sites

si eu am dat o cutie ca asta,tot cu 600e.

sa o dai cu 300e,trebuie sa-ti fie foame prea mare :hyper:

 

Inainte sa scrii ceva , invata sa gandesti. Poti sa cumperi de la mine cu 300 sa o vinzi cu 600 , am 3 bucati.

 

 

300 euro e intr-adevar un pret prea mic.

 

Asa s-a ajuns si la cutiile alea de 523i sa se dea la 200 euro sau sub. Unii scad prea mult preturile si strica piata.

 

Unii vor sa vanda , nu sa ceara sume fabuloase si dupa 4-5 luni sa isi dea seama ca nu o pot vinde la pretul visat.

DSC_0014.jpg

Edited by Mihaitza
Link to comment
Share on other sites

Eu te inteleg perfect, ai multe masini si vrei sa dai totul repede.

 

Insa nici sa dai sub pretul pietii nu e bine pentru ca strici piata. La inceput nu esti afectat, dar dupa poti pierde mai mult decat castigi din asta.

 

Sigur, vorbesc la modul general, nu-ti dau sfaturi despre cum sa-ti manageriezi business-ul. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu te inteleg perfect, ai multe masini si vrei sa dai totul repede.

 

Insa nici sa dai sub pretul pietii nu e bine pentru ca strici piata. La inceput nu esti afectat, dar dupa poti pierde mai mult decat castigi din asta.

 

Sigur, vorbesc la modul general, nu-ti dau sfaturi despre cum sa-ti manageriezi business-ul. :)

 

Poate asa merg preturile in zona ta, in Craiova, iti garantez ca nu sunt singurul care vinde la pretul acesta.

Link to comment
Share on other sites

fiecare si le stie pe ale lui!

eu unul,daca tot imi pierd timpul cu dezmembrarile,macar sa castig ceva,nu sa ma aflu in treaba!

de castigat fiecare vrea sa castige dar din cate cred eu un forum are si rolul de a ne ajuta cat de cat,nu ca lauda eu am dat un injector unui coleg asa doar de dragul de al ajuta si sa se bucure de masina ,poti castiga si din fitele unora de a-si schimba farurile cu semnal galben pe unele cu semnal alb,asta e fita,nu cand cineva are o reala problema ,asta e parerea mea ,oricum tuturora succes la vanzare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.