Jump to content

e46 318i


lederp

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

nu stiu cum sta treaba cu airbagul. cred ca e dual-stage, inca nu am apucat sa vad daca am eroare sau nu pentru ca cel de la care am luat masina acum 2 ani probabil a avut o problema/accident si a rupt ledul de la airbag din ceasurile de bord.

 

Si din ce am verificat eu lipsteste airbagul din stalpul dreapta de la pasager si centura de la sofer a fost tensionata si i s-a scot acel dispozitiv pentru a revenii la normal.

Edited by lederp
Link to comment
Share on other sites

Acum m-ati facut curios.

Masina probabil a fost lovita, daca o sa cumpar airbag-ul din stalpul de la pasager si cand o sa schimb interiorul o sa urmaresc ca centurile sa nu fie tensionate se poate face ca airbag-urile sa functioneze cum trebuie.

Ce ar trebui sa fac la airbag-ul de la volan? sau este si model rotund pentru volan M dar sa fie single stage.

Pe langa toate astea mai trebuie schimbate ceva piese sau doar sterse erorile din tester?

Link to comment
Share on other sites

Intre timp masina a primit un set de inele pentru ceasurile de bord, grila centrala de aerisire a fost schimbata pentru ca avea 2 fante rupte, am scurtat putin din schimbator circa 2cm si o curatire interioara care a durat vreo 3 ore.

In curand voi renunta si la prelungirea capotei cred ca saptamana viitoare plus alte mici detalii care necesita atentie inainte sa vina frigul.

Link to comment
Share on other sites

Ai o clemĂŁ lipsĂŁ sau e ruptĂŁ o prindere din bara spate, pentru cĂŁ nu prea stĂŁ corect colțul.

O domnisoara acum cateva luni a tinut neaparat sa se opreasca in bara mea spate nu foarte grav doar ce sa scoata colturile de la lacul lor

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Intre timp am achizitionat un interior sport semi-piele cu incalzire.

Scaunele au si reglaj electric dar nu gasesc scheme pentru montarea lor, daca cineva are schemele sau are habar cum si unde vin conectate firele il rog sa ma ajute.

Atasez si o poza sa vedeti despre ce reglaj este vb!

Link to comment
Share on other sites

Intre timp am achizitionat un interior sport semi-piele cu incalzire.

Scaunele au si reglaj electric dar nu gasesc scheme pentru montarea lor, daca cineva are schemele sau are habar cum si unde vin conectate firele il rog sa ma ajute.

Atasez si o poza sa vedeti despre ce reglaj este vb!

ce ai tu acolo este reglaj lombar

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

aha

te-am intrebat pentru ca am achizitionat si eu un interior de piele sport de pe o masina de anglia si nu stiu cum sa fac ca sa nu imi dea eroare la airbag

eu am scos acel modul de la plasa din scaun s-au cum se va numii de la vechiile scaune si le-am pus la astea si nu mi-a dat eraore

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.