Jump to content

Primul meu bmw E46 FL


Daniels13

Recommended Posts

Salutare! Eu sunt 'prefericitul' noul propietar al bijuteriei.Cu permisiunea lui Daniel o sa continui topicul .O sa am multe de invatat mai ales ca e prima masina din gama Bmw.

Ca o prima impresie: Daniel un baiat de nota 20 care mi a vandut o masina de nota 10 caruia vreau sa-i multumesc.Ca planuri de viitor momentan se va monta un subwoofer micut si se va trece pe numele meu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutare Baieti! De cand a intrat masina in posesia a primit urmatoarele: Navigatie,bucsi bara stabilizatoare,inca un set de jante Alutec exact modelul de pe masina si 2 cauciuri noi de vara.

Urmeaza sa retusez toate bubele de la vopsea ,bascule schimbate + unghi facut.In rest astept primavara pentru o curatenie generala. Ce marca imi recomandati pentru bascule??Ma gandeam la lemforder sau TRW..Daca imi puteti da idei de unde le-as putea la un pret ok ar fi minunat.

post-70439-0-38950400-1426436756_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Azi am intampinat o problema,o harjaiala la roata spate,stiam de la Daniel de problema cu accesoriile la saboti.Am demontat tot si surpriza ,tabla de protectie care tine si tamburii fixati mancata de rugina.. Singura varianta este sa schimb tabla nu??proces care determina si demontarea fuzetei banuiesc..

post-70439-0-83986700-1426709099_thumb.jpg

Edited by andreirtr
Link to comment
Share on other sites

Intre timp am cumparat bascule lemforder si bucsi bascula,s-au montat saboti noi cu accesorii si tablele aparatoare.Am vopsit si etrierii insa nu stiu daca sa raman la varianta de culoare...O parere cum ar da bine??

 

 

aceeasi problema am si eu cu tablele aparatoare si nu pot folosi frana de mana...de unde ai luat tablele?le-ai luat noi?

Link to comment
Share on other sites

Rama am gasit-o cu greu,din dezmembrari pe FB,pret 200 lei in stare buna.Vine cu tot cu scrumiera.

 

Am rezolvat si cu basculele,au fost inlocuite si facut unghiul de fuga care era varza.E diferenta mare ,masina se comporta total diferit.

Dupa Paste urmeaza mici retusuri la vopsea.

post-70439-0-47508700-1427994765_thumb.jpg

post-70439-0-17669500-1427994783_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Putina curatenie:)

Din cauza schimbarii locului de munca sunt nevoit ori sa-i pun gpl ori sa o vand si sa iau diesel.Cum gpl nu ma incanta deloc,cred ca va intra la vanzare desi nu prea ma lasa inima,mai ales cat am bagat in ea de cand am luat-o...

post-70439-0-83459500-1431107788_thumb.jpg

post-70439-0-11523800-1431107799_thumb.jpg

post-70439-0-05209900-1431107896_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.