Jump to content

ulei cutie automata 6hp19


kosta

Recommended Posts

Eu ti-am pus ASAP-ul. :flowers:

Incearca sa aflii daca mai este livrabil codul tau.

http://www.oem-oil.r...etriebeoel.html

http://www.ato24.de/...getriebeol.html

Verifica codul din cele 2 link si disponibilitatea lui.

 

 

tu nu intelegi ca doar pe codul ala pot da comanda? am cmandat de cateva ori pe codul asta 83220144137 nu pe cel cu 516 in coada

Link to comment
Share on other sites

am incercat in topicul asta sa vad daca e compatibil motul multi atf pt cutia ZF 6hp19 si daca cineva a facut schimbul cu acest ulei si daca da cum merge cu acest ulei vroiam pareri clare daca merge sau nu in rest e clar ori pui ulei original bmw ori pui imbuteliat zf care sunt agreate de aceasta cutie!vroiam pareri de la oameni care au pus in cutie daca sunt daca nu asta e nu o sa fiu eu primul care pune :)))) o sa fac si eu ca restu lumii o sa i iau original sau imbuteliat zf
Link to comment
Share on other sites

am incercat in topicul asta sa vad daca e compatibil motul multi atf pt cutia ZF 6hp19 si daca cineva a facut schimbul cu acest ulei si daca da cum merge cu acest ulei vroiam pareri clare daca merge sau nu in rest e clar ori pui ulei original bmw ori pui imbuteliat zf care sunt agreate de aceasta cutie!vroiam pareri de la oameni care au pus in cutie daca sunt daca nu asta e nu o sa fiu eu primul care pune :)))) o sa fac si eu ca restu lumii o sa i iau original sau imbuteliat zf

 

 

pai din moment ce la Motul pe site spune ca este compatibil, inseamna ca este.

la fel de bine poti pune si de alte firme gen Ravenol sau wolf sau de la ambalatori gen Febi, Swag, etc. sau original LAND ROVER sau VW; cutia astae este pe o gramada de masini

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

@claudiuBWR,nu te contrazic.

Si eu lucrez in domeniul auto dar nu mai pot face rost de 83220144137 sub nici o forma.

Indiferent unde si pe ce masina caut,nu mai gasesc produsul respectiv.

 

 

vezi cum dai comada la a...t..tal daca esti in domeniu

L.E. vad ca aparut iar ulei original ambalat la litru original BMW pe codul asta 83222305396 si chiar este in stoc

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

pai din moment ce la Motul pe site spune ca este compatibil, inseamna ca este.

la fel de bine poti pune si de alte firme gen Ravenol sau wolf sau de la ambalatori gen Febi, Swag, etc. sau original LAND ROVER sau VW; cutia astae este pe o gramada de masini

[/quo

inteleg si eu ca e bun ca e scris ca echivalent dar a pus cineva uleiul asta la el in cutie daca da merge bn se comporta normal daca au mai folosit colegii de pe forum acest ulei pt aceasta cutie

Link to comment
Share on other sites

vezi cum dai comada la a...t..tal daca esti in domeniu

L.E. vad ca aparut iar ulei original ambalat la litru original BMW pe codul asta 83222305396 si chiar este in stoc

Pai asta ti-am demonstrat si eu acum cateva ore ca noul produs la litru este 83222305396.Ti-am dat si link cu produsul si plansa din ASAP.

Link to comment
Share on other sites

Pai asta ti-am demonstrat si eu acum cateva ore ca noul produs la litru este 83222305396.Ti-am dat si link cu produsul si plansa din ASAP.

la litru da, ai drepate, dar la bidon de 20 litri se comanda cu 83220144137, nu cu 516

 

deci pana la urma ce ulei pune? la 20 L sau la 1L...:D

 

 

ulei sa fie

exista si la 5 litri( nu original ) pentru cine vrea :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta cel mai indicat este uleiul original sau zf-ul(uleiul cu care cutia iese din fabrica zf).

O alternativa buna af este swag/febi care au o gama foarte mare de uleiuri ,,speciale''.

In rest ca parere personala iese din discutie:Vaico,Ravenol,Wolf ..etc)

Mai bine mai amani cateva luni schimbarea uleiului si cand esti in ,,putere'' achizitionezi ulei original si termini povestea.

Link to comment
Share on other sites

Una peste alta cel mai indicat este uleiul original sau zf-ul(uleiul cu care cutia iese din fabrica zf).

O alternativa buna af este swag/febi care au o gama foarte mare de uleiuri ,,speciale''.

In rest ca parere personala iese din discutie:Vaico,Ravenol,Wolf ..etc)

Mai bine mai amani cateva luni schimbarea uleiului si cand esti in ,,putere'' achizitionezi ulei original si termini povestea.

 

nu-s de acord cu tine

uleiul este produs de SHELL

VAICO sau FEBI sau SWAG sunt dupa cum bine stii, doar ambalatori

adica iau 1 tona de ulei si il pun in sticlele lor

de alte variante de uleiuri originale nu mai spun ( VW, JAGUAR , etc )

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

uite aici o fisa tehnica de la Motul

 

si fisa tehnica de multiatf

in datele tehnice e perfect comptibil am vaz si eu alea am citit tot de la motul de pe site si ei scriu ca e perfect compatibil la curiile 5 hp si 6 hp de la zf asta stiam dar vroiam sa mi congirme cineva care a folosit da e bun sau am pus si mi a cazut cutia :| dar vad ca nu a folosit nimeni pana acum...

Link to comment
Share on other sites

atunci cumpara original bmw daca esti sceptic

sunt :)) inainte de asta am avut un e 46 320 d acelasi motor in principiu si ce sa vezi nu stiam de problema cu galeria de adimisie mai exact ca se rup clapeti si iti face varza motorul! problema era stiuta de altii dar am aflat o si eu in 2007 cand mi a tras clapeta de la numarul 2 si mi a facut varza motorul...dar e un luru bun am gasit si eu forumul asta cu ocazia aia :)))) si acum mi e frica sa nu mi cada si cutia daca pun ulei necorespunzator

Link to comment
Share on other sites

cuym am spus si mai sus , cumperi bmw si nu ai stres

vezi ca nu o sa poti schimba tot uleiul fara pomapa flush

scoti maxim 6-7 litri din cutie

 

bafta !

o sa iau ulei imbuteliat ZF din anglia am vb cu un prieten care locuieste acolo si a zis ca o sa mi trimita 7 litri ii fac fara pompa de flush nu am asa ceva in tulcea oricum o sa se mai imbunatateasca avand in vedere ca masina are 175000 de km si nu s a umblat la cutie si dupa sa mearga masina ca peste 40 de mii ii voi face din nou :) sper ca e varianta cea mai buna uleiul imbuteliat zf la litru

Link to comment
Share on other sites

o sa iau ulei imbuteliat ZF din anglia am vb cu un prieten care locuieste acolo si a zis ca o sa mi trimita 7 litri ii fac fara pompa de flush nu am asa ceva in tulcea oricum o sa se mai imbunatateasca avand in vedere ca masina are 175000 de km si nu s a umblat la cutie si dupa sa mearga masina ca peste 40 de mii ii voi face din nou :) sper ca e varianta cea mai buna uleiul imbuteliat zf la litru

vezi ca mai sunt unii care au pachet revizie 7 l si e ceva mai ieftin

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.