Jump to content

probleme deschidere bmw e46.


jorjcristian

Recommended Posts

salutare...la un bmw 320d 2000 nu-mi merge inchiderea din cheie asa ca folosesc iala. de dimineata am vazut ca de inchis se inchide bine dar de deschis se deschidea greu de tot. greu in sensul ca trebuia sa tin de cheie rotita mult. acum nu se mai deschide deloc din cheie. noroc ca a ramas geamul putin deschis si am deschis usa din interior.

PS:din butonul de langa avarii se inchide si se deschide perfect. Trebuie alta iala?

Link to comment
Share on other sites

Incearca o reprogramare a cheii pentru inceput,daca nici asa nu o sa functioneze,este posibil sa fie defect butonul de pe placa electronica din interiorul cheii,la un electronist se poate inlocui cu costuri mici.

Yala are ca un fel de ambreiaj,face legatura intre yala si sistemul de actionare al inchiderii din interiorul usii,foarte pacatos,si eu l-am schimbat de curand,se gaseste ca si kit de reparatie,cost in jur de 80 - 100 ron.

post-62466-0-23835600-1392829111_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Incearca o reprogramare a cheii pentru inceput,daca nici asa nu o sa functioneze,este posibil sa fie defect butonul de pe placa electronica din interiorul cheii,la un electronist se poate inlocui cu costuri mici.

Yala are ca un fel de ambreiaj,face legatura intre yala si sistemul de actionare al inchiderii din interiorul usii,foarte pacatos,si eu l-am schimbat de curand,se gaseste ca si kit de reparatie,cost in jur de 80 - 100 ron.

am incercat reprogramarea cheii si nu a mers. am fost la un baiat care se pricepe la asa ceva mi-a verificat bateria care era foarte buna dar totusi nu emitea nimic... mi-a spus ca trebuie facuta alta cheie care ar costa cam 300 de lei cu tot cu lama si programat nustiu ce pe tester... nu stiu ce credeti voi dar mie mi se pare exagerat de mult pentru o cheie.. Cred ca o sa pun o inchidere centralizata care se poate pune pe orice model

Edited by jorjcristian
Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa nu te grabesti,bateria de pe cheie este defapt un acumulator,se incarca in momentul cand e cheia in contact,mai incearca la un service specializat sau cauta pe cineva mai priceput,se poate inlocui acel acumulator. Nu are rost sa iti pui o inchidere de supermarket...

 

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.