Jump to content

Serie 1 06/2005 , 118d , 180 000 km


Recommended Posts

Situatie : mi s-a aprins martorul de "particle filter failure" saptamana trecuta. Problema este ca fitrul de particule ar trebui rezolvat , pentru ca saptamana viitoare ar trebui sa ma duc la RAR , masina nefiind inca inscrisa, deci solutii gen "dezactivare electronica si scoatere fizica de pe masina" nu imi sunt de folos .

 

Am fost la BMW serivice Sibiu . Baietii de acolo au incercat o regenerare folosind computerul care nu a mers.

 

Optiuni pe care eu le-am aflat in aceasta perioada si care mi-au ramas dupa regenerarea nereusita de la BMW :

1. Inlocuirea filtrului cu unul neoriginal BMW la un pret mai accesibil (aprox 3000 RON) decat unul original BMW . Providerul acestui filtru ar fi Bucur-tuning aici in Sibiu .

2. Inlocuirea filtrului cu unul original BMW la un pret mai la preturi total necomvenabile . Am gasit cu 6400 RON si cei de la BMW mi-au propus ceva pe la 9000 RON.

3. Am gasit si o solutie experimentala tot aici in Sibiu care face curatare chimica , si din cate am aflat cu rezultate bune.

 

Accept si imi doresc sfaturi despre cele 3 solutii gasite de mine sau si alte sugestii daca ele mai exista

 

Multumesc , si o zi buna .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.