Jump to content

ore totale de funcționare sau de condus.


gabriel.m

Recommended Posts

am o ĂŽntrebare se poate afla numĂŁrul total de ore de funcționare sau condus, la un E90 din meniul ascuns?

http://e90.wikifoundry.com/page/BC+hidden+menus linkul atașat are meniul și submeni-urile, undeva la 08.04 și 08.06 ar trebui sa fie "total time driven" Ăntrebarea mea este, timpul de acolo este timpul total de funcționare al mașinii? dacĂŁ este timpul total și dacĂŁ este de ordinul miilor sĂŁ poate calcula ușor numĂŁrul real de km al unei mașini? cei care aveți E90 dacĂŁ puteți verifica ar fi perfect. eu vreau sĂŁ achiziționez un E90 și vreau sĂŁ aflu km originali, asta dacĂŁ cunosc orele totale de funcționare ale mașinii. dacĂŁ mĂŁ poate ajuta cineva cu informația asta, ofer formula de calcul.

Link to comment
Share on other sites

Ma uit eu azi pe la ora 18-19, sau mai devreme daca am timp, te anunt.

 

LE. Am impresia ca se poate reseta acel timp

ok, Mulțumesc, aștept pânĂŁ atunci, chiar dacĂŁ se poate reseta, dacĂŁ nu coincid la calcul orele cu km, e clarĂŁ treaba, au fost modificate.

Link to comment
Share on other sites

Hey scuze ca am intarziat cu un raspuns dar am fost ocupat.

 

Ok mie imi arata pe BC ca am doar 201 ore rulate care este la fel cu ce am in idrive.

Am incercat sa dau reset din bc, n-am reusit, in schimb daca dau din idrive merge.

Cred ca testul asta este relevant cand n-ai idrive, oricum cred ca se reseteaza si din BC pe undeva.

 

Daca mai alte intrebari te ajut.

Link to comment
Share on other sites

Hey scuze ca am intarziat cu un raspuns dar am fost ocupat.

 

Ok mie imi arata pe BC ca am doar 201 ore rulate care este la fel cu ce am in idrive.

Am incercat sa dau reset din bc, n-am reusit, in schimb daca dau din idrive merge.

Cred ca testul asta este relevant cand n-ai idrive, oricum cred ca se reseteaza si din BC pe undeva.

 

Daca mai alte intrebari te ajut.

mulțumesc pentru rĂŁspuns, ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ nu sunt orele totale de când funcționeazĂŁ mașina, sunt prea puține, cu orele astea ar trebui sĂŁ ai maxim 8500 de km.

Link to comment
Share on other sites

asta stiu

dar cunosc persoane care fac reviziile la bmw la inceputul anului apoi depinde ce cati km fac in acel an (de odicei depasesc lejer 60k)le fac intr_un service oarecare fara factura fara nimic pe cartea de service ,iar inainte sa faca revizia anuala da km inapoi si lasa cat e nevoie

asa ca el are km reali verificabili la bmw

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

asta stiu

dar cunosc persoane care fac reviziile la bmw la inceputul anului apoi depinde ce cati km fac in acel an (de odicei depasesc lejer 60k)le fac intr_un service oarecare fara factura fara nimic pe cartea de service ,iar inainte sa faca revizia anuala da km inapoi si lasa cat e nevoie

asa ca el are km reali verificabili la bmw

cu pĂŁrere de rĂŁu ați deviat puțin de la subiect, eu am ĂŽntrebat dacĂŁ se pot afla ore totale de funcționare a mașinii, ca apoi sĂŁ se poatĂŁ calcula km reali. am vĂŁzut ca la Audi, dacĂŁ intri ĂŽn meniul ascuns poți vedea orele de funcționare și cu un mic calcul poți afla km reali cu o micĂŁ marjĂŁ de eroare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.