Jump to content

Vopsitorie?


Recommended Posts

Buna,

Zilele trecute, pe un drum de munte pe care l-am mai facut de 10 ori pana acum, am "reusit" sa scap E46-le de sub control. Pe un viraj de dreapta, in panta + pietris (cei de la drumuri au maturat strada si au facut un morman de peitris/nisip in varful pantei, care normal s-a extins pe carosabil), la 70-80 km/h, mi-a fugit spatele am incercat sa o tin pe astfalt cat de mult am putut, ASC-ul mi-a taiat toata puterea, atunci am ciupit putin frana (aici am gresit)...si am razuit cu partea frontala un parapet. Daune: semnalizari fata sparte, grile/nari sparte, capota indoita in zona grilelor, masca/bara fata zgariata. Acum cum sunt cu serviciul in Buzau, nu prea cunosc pe nimeni, caut un sfat unde sa ma duc sa repar daunele - o vopsitorie. Am fost la una si mi-au cerut 300 pentru capota + 200 pentru masca + 500 toata manopera. Mi-e mi se pare cam mult. Voi ce spuneti? Poate gresesc eu...

Imi puteti spune unde as putea sa mai incerc in Buzau? sau Ploieti ca e in zona.

Multumesc mult....si multi km fara evenimente!

Link to comment
Share on other sites

Am fost la una si mi-au cerut 300 pentru capota + 200 pentru masca + 500 toata manopera. Mi-e mi se pare cam mult. Voi ce spuneti? Poate gresesc eu...

 

Eu am cautat destul de mult vopsitorie care sa ofere garantie si sa aiba si recomandari bune, in Bucuresti pretul este 400 - 450 Ron pe element fara sa fie prea mult de munca la el, de indreptat, atunci pretul creste.

 

Sfatul meu sa cauti o vopsitorie despre care ai cat mai multe review-uri si sa iti ofere garantie si factura.

Edited by Mihai Andrei
Link to comment
Share on other sites

Eu am cautat destul de mult vopsitorie care sa ofere garantie si sa aiba si recomandari bune, in Bucuresti pretul este 400 - 450 Ron pe element fara sa fie prea mult de munca la el, de indreptat, atunci pretul creste.

 

Sfatul meu sa cauti o vopsitorie despre care ai cat mai multe review-uri si sa iti ofere garantie si factura.

Nu cunosc pe nimeni in zona asta....am cerut referinte la colegii de munca...si ei mi-au recomandat locul unde am fost. Cei care au mai fost acolo...au dat 200 ron/ element. La mine capota trebuie indreptata in zona grilelor...si banuiesc ca trebuie putina munca. Insa nu inteleg...platesc 300 vopsirea + 200 masca.. dar de ce si 500 demontare - montare? pentru o masca si capota? In vopsire nu intra si montajul? Asa o pot da eu jos, banuiesc ca ma voi chinui putin ca nu am mai facuto pana acum, insa nu am nici bani de aruncat si ma duc cu ea in mana la ei....si le-o inmanez sa o vopseasca.

Multumesc adminului ca a mutat postul in sectiunea potrivita.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu la e46 cum e, dar la majoritatea masinilor capota e prinsa de caroserie prin cateva suruburi la balamale. Oricum, e absurd 5 milioane pt montat-demontat. Daca ai o culoare comuna parerea mea e sa iei capota+narile din dezmembrari si s-o inlocuiesti singur, sau poate te ajuta baietii de acolo. Vopseaua veche din fabrica te tine mai mult decat spoiala pe care-o da un vopsitor acum. Edited by lowlife
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu la e46 cum e, dar la majoritatea masinilor capota e prinsa de caroserie prin cateva suruburi la balamale. Oricum, e absurd 5 milioane pt montat-demontat. Daca ai o culoare comuna parerea mea e sa iei capota+narile din dezmembrari si s-o inlocuiesti singur, sau poate te ajuta baietii de acolo. Vopseaua veche din fabrica te tine mai mult decat spoiala pe care-o da un vopsitor acum.

Am fost la 2 dezmembrari care le-am gasit...nu au nimic din ce vreau eu. Culoarea nu stiu daca e una comuna...nu am vazut prea multe, dar nici importanta nu am acordat. A...si nu am mai zis...cand le-am zis de factura si garantie...mi-au spus sa ma duc in alta parte ca ei nu se complica.

Link to comment
Share on other sites

Eu am cautat destul de mult vopsitorie care sa ofere garantie si sa aiba si recomandari bune, in Bucuresti pretul este 400 - 450 Ron pe element fara sa fie prea mult de munca la el, de indreptat, atunci pretul creste.

 

Sfatul meu sa cauti o vopsitorie despre care ai cat mai multe review-uri si sa iti ofere garantie si factura.

 

OFF: as avea si eu nevoie de ceva retusuri. Imi poti da detalii despre vopsitoria din Bucuresti de care vorbesti ?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Ciobanu George: n-ai gasit capota de e46? sun dezmembrari de asa ceva pe toate drumurile, inclusiv pe forum este roscatu m3 (http://www.bmwclub.ro/forums/topic/146255-dezmembrez-e46330dan-2002automat/page__p__2125996#entry2125996). Sau vezi spre ex. pieseauto.ro, cauti prin anunturi sau faci tu o cerere.

 

Gimi: pt Bucuresti am citit pareri bune despre servisul lui Changing (gasesti la Servicii..), chiar am de gand sa duc o masina la el cand oi avea timp (stau la 220km).

Link to comment
Share on other sites

Ciobanu George: n-ai gasit capota de e46? sun dezmembrari de asa ceva pe toate drumurile, inclusiv pe forum este roscatu m3 (http://www.bmwclub.ro/forums/topic/146255-dezmembrez-e46330dan-2002automat/page__p__2125996#entry2125996). Sau vezi spre ex. pieseauto.ro, cauti prin anunturi sau faci tu o cerere.

 

Gimi: pt Bucuresti am citit pareri bune despre servisul lui Changing (gasesti la Servicii..), chiar am de gand sa duc o masina la el cand oi avea timp (stau la 220km).

Nu vreau sa schimb capota pentru o indoitura de 2 degete....nu are rost. Eu am cautat bara fata si nu am gasit, plus semnalizari.

Oricum, am gasit un service pana la urma, cu bune recomandari, mi-au facut un pret foarte bun (la jumatate fata de cat mi-au cerut primii) cu observatia ca o sa vopsesc doar partea indoita la capota, aia cu narile (sunt constient ca se va cunoaste o diferenta de nuanta, insa asta este).

Maine sper sa fie gata. Pana la urma am cumparat semnalizarile noi...si partea cromata de la grile am gasit second pe internet. Toata reparatia cu piesele luate ajunge undeva la 1000 ron. Am preferat sa nu vopsesc toata capota deoarece nu mai am bani de anvelope de vara, care doresc sa le iau noi.

Link to comment
Share on other sites

Oricum, am gasit un service pana la urma, cu bune recomandari, mi-au facut un pret foarte bun (la jumatate fata de cat mi-au cerut primii) cu observatia ca o sa vopsesc doar partea indoita la capota, aia cu narile (sunt constient ca se va cunoaste o diferenta de nuanta, insa asta este).

cine sunt ei ?

da mai multe detalii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.