Jump to content

Problema lampi numar


BmwTle

Recommended Posts

Din cauza faptului ca nu am sticlele de la lampile de la numar, a intrat apa , zapada..bla bla si mi s a rupt o clema din aia in care fixam becul la un capat . Intrebarea mea este urmatoarea ..ce as putea sa fac ? Trebuie sa schimb tpata bagheta de la portbagaj ? Vreau sa rezolv pt ca m a oprit politia si mi a atras atentia asupra lipsei de lumini pt nr de inmatriculare ...va multumesc .
Link to comment
Share on other sites

m a oprit politia si mi a atras atentia asupra lipsei de lumini pt nr de inmatriculare ...

 

 

Incredibil!!! Nu-mi vine sa cred ca te-a oprit pentru asa ceva, pentru un asa lucru banal! Evident ca-s ironic! Zic asta intrucat ei nu stiu a oprii soferii indisciplinati, decat daca stau la parleala prin boscheti cu radaru'! Alte nereguli legate de trafic nu stiu ori nu-i intereseaza ca nu iasa spaga bine de la o amarata de lampa de numar! Sunt n nereguli in trafic ce-ar trebui remediate si sanctionate, nu doar panda-n boscheti! Ma refer la toti cocalarii cu fel si fel de improvizatii pe "atelaje", lumini albastre pe la pozitii, nesemnalizari ori semnalizari cu lumina alba in loc de galbena, carute, alte carute asa zise masini de pe care curg tablele si multe multe altele, care-s vizible cu ochiul liber! Sa nu mai zic de alte improvizatii care-s ascunse ochiului!

Scuze de offtopic, dar n-am mai auzit de vreun garcea pana acum sa te opreasca si pentru asa ceva, desi trebuie!

Link to comment
Share on other sites

Da , am vazut si eu , dar nu se potrivesc pt e46 ...la e46 nu sunt lampi normale :| nu am ce sa scot decat sticlele ( pe care nu le mai am ) si se vad doar clemele ce fac contact cu becurile , cleme care la mine s au rupt ..
Link to comment
Share on other sites

Asa este, nu poti schimba clemele acelea.La E46, cel putin al meu NFL, se schimba doar sticlele si becurile.Acele lamele(cleme) nu se pot schimba, decat daca desfaci bacheta si le schimbi cu totul, ceea ce implica foarte mult de lucru si foarte migalos.Cel mai bine gasesti la dezmembrat alta bacheta, cu lamele intacte(sa mearga si butonul de la portbagaj)si o schimbi.

 

Lampile cu led de care vorbeste Bursu, sunt defapt ansamblu de sticla si led, insa tot de la lamelele din bacheta(cleme)isi iau curent.

Edited by Alynex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.