Jump to content

Vand BMW E91 318i


cdadan

Recommended Posts

Data fabricatiei: 16.10.2007. Prima inmatriculare: 30.11.2007. Masina a fost achizitionata de noua de la Bavaria si inmatriculata doar in Romania. Toate reviziile sunt efectuate in reprezentanta (Bavaria si Autotransilvania). Km in acest moment: 91700. Pentru verificare, exista reprezentantele BMW, istoricul complet sa regaseste in baza de date. Evident, exista si carnetul de service completat corespunzator.

 

Sunt al 2-lea proprietar, am achizitionat masina de la primul proprietar in noiembrie 2011.

In ultima vreme masina a fost utilizata din ce in ce mai putin, oricum fiind in curtea mea, de la inceput, a 2-a masina (dupa cea de serviciu).

 

Mai multe detalii si poze se gasesc aici: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/116879-fulger-mcqueen/

 

Lista completa cu dotarile din fabrica: bmw.pdf

 

Pe langa acestea, a suferit cateva ajustari:

- retrofit volan multifunctional

- retrofit player professional

- retrofit manete cu tempomat

Toate acestea au fost instalate, codate si functioneaza corespunzator.

 

Masina a fost intretinuta cu grija, tehnic functioneaza ireprosabil, estetic se prezinta foarte bine. Fara accident.

In acest moment are mici probleme estetice pe doua elemente, spoiler spate si aripa dreapta spate, vor fi revopsite profesional in perioada imediat urmatoare. Am casco dar nu are rost sa deschid dosar pentru atat, fransiza de 100 euro plus eventualul malus pot sa ma coste mai mult decat remedierea, in sine.

 

Roti:

- de vara jante style 282 cu anvelope Continental (premium contact), uzate cel mult 50%, poate chiar ma putin (tin cont de minimul admis pentru striatii)

- de iarna jantele standard style 156 cu anvelope Dunlop (winter sport m3), acestea sunt destul de putin rulate

Toate cele 8 anvelope sunt runflat si au rulat doar pe masina aceasta.

 

Pret: 9500 euro cu roti vara + roti iarna, iar pentru cei care nu au nevoie de 2 randuri de roti, 9100 euro cu jantele standard (style 156) si anvelopele de vara.

 

Nu sunt nevoit sa o vand, nu ma grabesc, nu este "urgent!", prefer sa o dau unui cumparator serios care sa aiba grija de ea in continuare si sa o foloseasca cu placere, la fel cum am facut eu. In caz contrar, va ramane la mine inca 2-4 ani. Masina nu va ajunge pe autovit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mi s-a parut normal sa scriu aici; jos palaria pentru vanzator, mai rar asa atitudine, foarte operativ in raspunsuri, deschis si plin de solicitudine. Mi-a facut o impresie mai mult decat placuta.

Spun asta pentru ca am cochetat cu ideea achizitionarii masinii in discutie pentru firma. Decizia a fost luata in doi, si pana la urma am achizitionat altceva.

 

Cdadan multumesc mult, si vanzare buna sa ai!

Edited by Dan Dan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.