Jump to content

Recommended Posts

Buna,

 

Am un 120D cu urmatoarea problema :

 

- de fiecare data cand virez (indiferent de directie) se aude un troncanit undeva sub cotiera/scaunul soferului.

 

O posibila cauza :

 

- am fost la un mecanic si mi-a spus ca cel mai posibil mi-a intrat o piatra sau baterie sau orice alt obiect pe gura de aerisire( nu stiu exact cum se numeste - de aceea o sa pun si niste poze) din spatele soferului.

 

In cazul in care am aceasta problema, exista vreo metoda de a indeparta acel obiect de acolo fara a fi nevoit sa demontez "jumatate" de masina ? ... foarte enervanta acea pocnitura.

 

A mai avut cineva aceasta problema ?

 

Multumesc,

 

http://imageshack.com/a/img836/2296/vzep.jpg

 

http://imageshack.com/a/img835/6272/hc1r.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ciudat, am un e90 320 d cu aceeasi problema! Dar la mine se aude undeva in stanga, pe undeva sub volan

 

Ceva de genul se aude si la mine, la E46.

 

@ .Bogdan, se aude in interior (la mine cel putin). La service-ul unde duc masina, mi s-a spus ca probabil daca slabeste si strange inapoi suruburile de la plansa de bord (si ce mai e pe acolo), s-ar putea (dar nu e sigur) sa scap de sunete. Am zis pas, nu dau bordul jos pana nu e vreo problema serioasa (asta a fost si sugestia lor, pe langa un da muzica usor mai tare :) ).

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
galeria se mai poate verifica lovinduse usor pe toata lungime ei cu un ciocan de cauciuc,si se asculta daca se aude zornaind ceva in ea,asa am vazut ca mia facut un baiat in un atelier unde se monteaza esapamente,la e46 cand la fel credeam eu ca se aude din toba intermediara.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Încearcă cu un șarpe cu magnet, deobicei găsești la mecanici. Eu știu pe cineva care a scăpat un telefon și nu.l găsea și a spus șoferului sa frâneze ca sa

poată sa îl caute. În momentul ăla o alunecat de tot înăuntru. M.am chinui vreo 2-3 ore sa.l scot și într.un final am dat carpeta scaun jos și am desfăcut tot si l.am scos. Oricum situația îi amuzanta ca pana sa ne dam seama ca îi acolo îl auzeam sunând și ne uitam 3 oameni unii la alții :))

Edited by Stefan M
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.