Jump to content

Cumpar aparatoare noroi E46


Recommended Posts

Cumpar aparatoare noroi E46 stanga-dreapta

Cele mici,care vin prinse in bara.

http://www.pieseauto.ro/poze/aparatori-noroi-bmw-seria-3-e46/aparatori-noroi-bmw-seria-3-e46-f641017575980a856b-650-500-1-95-1.jpg

 

Astept oferte,sunt 40lei noi / buc. Deci astept pret real pt SH.

 

Doar din bucuresti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La 40 lei noi vei cumpara chinezarii ordinare care le vei prinde numai in negrese,ar fi corect din partea ta sa pui pretul unei aparatoare noi si originale :thumbsup:

Perfect adevarat.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La 40 lei noi vei cumpara chinezarii ordinare care le vei prinde numai in negrese,ar fi corect din partea ta sa pui pretul unei aparatoare noi si originale :thumbsup:

Pun plastic "original" pe o masina veche de 14 ani ? Sa fim seriosi. Ori ca sunt originale..ori ca sunt facute de alta firma..tot rolul ala il au.Macar de era o piesa de motor.sa zici ca e importanta.

Edited by Budy_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am luat eu o data aparatori after market si nu se potriveau de nici o culoare. Arunci banii degeaba. Ia SH.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat after market si in afara de necesitatea de a decupa locul pentru senzorul de temperatura exterioara, s-a potrivit perfect.

 

Am dat pe ea 50 de lei, partea dreapta.

Edited by jeezy
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am luat after market si in afara de necesitatea de a decupa locul pentru senzorul de temperatura exterioara, s-a potrivit perfect.

 

Am dat pe ea 50 de lei, partea dreapta.

Ție ți se pare normal sĂŁ cumperi ceva pentru mașinĂŁ care ar trebuii sĂŁ fie echivalent cu produsul original și apoi sĂŁ te apuci sĂŁ faci modificĂŁri? Mie nu, dar fiecare cu pĂŁrerea lui.

Link to comment
Share on other sites

Ție ți se pare normal sĂŁ cumperi ceva pentru mașinĂŁ care ar trebuii sĂŁ fie echivalent cu produsul original și apoi sĂŁ te apuci sĂŁ faci modificĂŁri? Mie nu, dar fiecare cu pĂŁrerea lui.

normal sau anormal dar asta e adevarul, unde mai punem in calcul si faptul ca l astea aftermarket prima piatra care a lovit in ea o sparge ca si pe geamul de sticla...

Link to comment
Share on other sites

Ție ți se pare normal să cumperi ceva pentru mașină care ar trebuii să fie echivalent cu produsul original și apoi să te apuci să faci modificări? Mie nu, dar fiecare cu părerea lui.

Mi se pare normal sa iau un plastic nou (care e si mai elastic decat unul vechi si imbatranit) ca sa nu pierd/rup senzorul de temperatura exterioara.

 

Nu as numi decuparea (care era marcata) drept o modificare. Fiecare cum crede.

 

PS: Faptul ca te-ai ars si nu ai returnat piesele inapoi (asta deduc din ce ai scris mai sus), tine de fiecare. Aparatoarea mea a fost comandata la service-ul unde duc masina, desi mi-am montat-o sigur in curtea lor ca erau aglomerati. Iti dai seama ca daca nu mi se parea ok, returnam piesa.

 

normal sau anormal dar asta e adevarul, unde mai punem in calcul si faptul ca l astea aftermarket prima piatra care a lovit in ea o sparge ca si pe geamul de sticla...

Rigiditatea plasticului era la fel cu cea a plasticului pe care l-am demontat (si spart evident). M-am si mirat ca nu a crapat la cat am tras de ea sa o fixez si montez (nu am mai demontat niciodata aparatorea, eram la prima operatiune de genul).

 

Sunt covins, ca in functie de producator, sunt aparatori de noroi after market mai bune sau mai rele. Eu am nimerit una buna (parerea mea evident).

Edited by jeezy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare normal sa iau un plastic nou (care e si mai elastic decat unul vechi si imbatranit) ca sa nu pierd/rup senzorul de temperatura exterioara.

 

Nu as numi decuparea (care era marcata) drept o modificare. Fiecare cum crede.

 

PS: Faptul ca te-ai ars si nu ai returnat piesele inapoi (asta deduc din ce ai scris mai sus), tine de fiecare. Aparatoarea mea a fost comandata la service-ul unde duc masina, desi mi-am montat-o sigur in curtea lor ca erau aglomerati. Iti dai seama ca daca nu mi se parea ok, returnam piesa.

 

 

Rigiditatea plasticului era la fel cu cea a plasticului pe care l-am demontat (si spart evident). M-am si mirat ca nu a crapat la cat am tras de ea sa o fixez si montez (nu am mai demontat niciodata aparatorea, eram la prima operatiune de genul).

 

Sunt covins, ca in functie de producator, sunt aparatori de noroi after market mai bune sau mai rele. Eu am nimerit una buna (parerea mea evident).

SĂŁ știi cĂŁ atunci când am vĂŁzut calitatea apĂŁrĂŁtorii after-market am dat-o ĂŽnapoi și am preferat sĂŁ dau dublu pe una originalĂŁ, pentru cĂŁ nu vreau sĂŁ fac compromisuri privind calitatea pieselor pe care le ”pun” pe mașinĂŁ, bineĂŽnțeles ĂŽn limita bugetului de care dispun.

DacĂŁ putem sĂŁ țin un model F10 sau F30 la nivelul pe care eu ĂŽl consider corect atunci ĂŽmi cumpĂŁram unul. Dar sĂŁ cumpĂŁr unul pentru ca mai apoi sĂŁ fac tot felul de compromisuri privind calitatea consumabilelor și a pieselor mulțumesc nu.

Link to comment
Share on other sites

Dar să cumpăr unul pentru ca mai apoi să fac tot felul de compromisuri privind calitatea consumabilelor și a pieselor mulțumesc nu.

Am ajuns de la un plastic la consumabile si piese? Iti dai seama ca exagerezi, nu?

 

Poate vrei sa le zici colegilor care si-au facut retrofit la xenon cu lupe Morimoto/FX-R ca alea sunt compromisuri, si de la xenon ajungi sa bagi ulei de gatit in motor.

 

Una e sa dai dublu, alta e sa dai de 4 ori pretul uneia after market. Fiecare face cum crede. La mine s-a potrivit, deci nu e imposibil sa gasesti un plastic after market care sa se potriveasca.

 

PS: N-am nimic cu tine, nu am zis ca piesa after market e mai buna ca cea originala, dar sunt mai ieftine si uneori, e un compromis de facut in defavoarea unei piese second pe care o iei la acelasi pret.

 

Eu nu mai continui discutia ca am facut destul off topic, initiatorul face ce vrea, a citit pareri pro si contra.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Se poate inchide.

 

Am cumparat un PLASTIC IEFTIN...aftermarket.. care m a costat 36 lei. A venit perfect.

 

Nu a fost nevoie sa cumpar un plastic vechi de 15 ani de la dezmembrari la 100lei/buc.Vai..folosim toti OEM,si in realitate va uitati la fiecare leu.

Cine spune ca astea aftermarket...nu vin la linie..mananca ca-ca-t.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.