Jump to content

Costuri schimb de ulei, filtre ��i lichid de frânã


Recommended Posts

BunĂŁ, doresc sâ˘i eu sĂŁ sâ˘tiu cât costĂŁ cele mai sus enumerate. Ăntreb deoarece ĂŽn Germania costĂŁ undeva la 620â euro la reprezentantĂŁ.

Cu stimĂŁ

 

comanda pe ebay.de uleiul si filtrele, o sa iesi la sfert de pret

 

la filtre ulei si motorina comanda Mahle sunt mai scumpe dar superioare calitativ

 

ulei si lichid de frana poti sa pui Liqui Molly

 

manopera ptr aerisire frane+ambreiaj este undeva la 30€, uleiul si restul tot cam asa, mai cauta si in alte service-uri

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

comanda pe ebay.de uleiul si filtrele, o sa iesi la sfert de pret

 

la filtre ulei si motorina comanda Mahle sunt mai scumpe dar superioare calitativ

 

 

 

 

 

 

filtrul de ulei BMW OE este produs de Mann; la cel de combustibil vine atat MANN , cat si MAHLE

 

L.E. vorbesc de E90 2.0D 163 CP

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

filtrul de ulei BMW OE este produs de Mann; la cel de combustibil vine atat MANN , cat si MAHLE

 

L.E. vorbesc de E90 2.0D 163 CP

 

 

eu nu am programul in fata, mann nu folosesc mai ales la ulei, ptr ca este foarte prost construit, se vede pe el ca este turcit, Mahle are un umar special si se aseaza in carcasa fara sa mesteresti

 

eu am spus Mahle, in general la BMW se foloseste Mahle, acum fiecare cu opiniile lui :thumbsup:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

eu nu am programul in fata, mann nu folosesc mai ales la ulei, ptr ca este foarte prost construit, se vede pe el ca este turcit, Mahle are un umar special si se aseaza in carcasa fara sa mesteresti

 

eu am spus Mahle, in general la BMW se foloseste Mahle, acum fiecare cu opiniile lui :thumbsup:

 

 

 

 

 

 

eu nu vorbesc din program, am vandut destule filtre OE pana acum si stiu ce este in cutii

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E90 Aplinweiss problema ta este alta.

 

Nu conteaza cat costa piesele in sine ci conteaza cine iti va face manopera.

Cu piesele tale(chiar daca vei lua OE) nu te vei putea duce la BMW sa ti le schimbe ceea ce inseamna sa gasesti un atelier local.

Cum e plin de arabeti/turcaleti ai mare grija unde te duci si stai neaparat langa ei.

 

Eu cu toate ca am stat langa arabete si mi-am salvat un cablu de fi presat/rupt si un senzor pierdut tot nu am fost destul de atent cand a pus un plastic montat aiurea(slava domnului ca a fost pe stanga si nu pe dreapta). Rezultatul a fost multa apa pe motorul de la stergatoare si deci o factura de ~730 de euro la BMW. Totul de la o revizie banala :)

Edited by kma
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

eu nu vorbesc din program, am vandut destule filtre OE pana acum si stiu ce este in cutii

 

 

 

+1 Claudiu,eu personal le-am schimbat la mine(320d nfl 163hp) si erau MANN,atat cel de ulei cat si cel de motorina,bineinteles erau OE pe masina avea sigla bmw si mai jos scria MANNthumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.