Jump to content

pierdere ulei 318CI FL


Recommended Posts

ideea e urmatoarea,am fost sa vad un 318ci din 2004,proprietarul mi-a spus ca are o pierdere de ulei si am mers sa vad ce si cum...deasupra galeriei de evacuare...este....ceva,nu stiu cum sa explic.ideea e ca se scurge ulei printr-o gaurica direct pe evacuare...mai exact e o gaurica deasupra evacuarii cilindruui 1(din fata) si pica fix pe evacuare,unde arde imediat...are cineva vreo idee cam ce ar putea fi?ma tenteaza,pretul fiind atragator...
Link to comment
Share on other sites

Daca nu te superi, pot intreba care e pretul? Ai grija ca motorul ala n42b20 de pe 318ci cere multa atentie...la al meu pierdea ulei pe la simeringuri, nu stiu ce poate fi la tine dar te avertizez in legatura cu modelul in cauza.

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201403142526316/sort/default/advert-type/Classified/make/bmw/radius/1500/usedcars/postcode/me174eh/onesearchad/used%2Cnearlynew%2Cnew/body-type/coupe/page/7/model/3_series?logcode=p 1500 pt cei care nu pot vedea anuntul...nu ma deranjeaz volanul pt ca momentan sunt in anglia...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Rau nu arata dar sa nu aiba alte vicii ascunse care pot costa mult mai mult decat valoreaza ea momentan.... Interiorul arata curat, scaunele sunt ca si neatinse. In schimb nu stiu care e povestea cu husa aia de pe volan...volan M cu husa...ma rog. Eu zic sa o duci la un mecanic si sa vezi ce iti spune dar e ceva putred la mijloc.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am fost deja sa vad masina...scaunul de la sofer e cam uzat si putin rupt....in zona tipica....una din triplele spate nu merge prea bine,(LED) iar husa de pe volan nu o mai avea...dar pielea de pe volan era tocita,si rupta...iarasi zona tipica bmw... nu stiu de unde ar putea veni uleiul ala...se scurge destul de mult...destul cat sa iasa ceva fum de sub capota...asta incerc sa aflu...daca e vreo garnitura sau altceva mai grav....
Link to comment
Share on other sites

Poate sa piarda ulei pe la garnitura pompa vacuum, capac culbutori, garnitura solenoizi vanos.......in alta ordine de idei in textul anuntului scrie clar ca masina se vinde pentru piese, si MOT-ul expira in noiembrie parca, deci daca o cumperi, o cumperi in cunostiinta de cauza ca masina are ceva probleme si ai sa ai ceva de lucru.
Link to comment
Share on other sites

la banii aia ia l si fara motor..

 

+1 :thumbsup: :thumbsup:Se poate rezolva asta iti cumperi toate garniturile noi si le montezi :thumbsup:

 

Super masina 100% este IMOLAROT 2 Pachet Mtehnik2 :goodjob:

 

Nu mai sta pe ganduri si cumpar-o.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.