Jump to content

unde decodez telefonul


Recommended Posts

Incearca la romana vis-a-vis de KFC... Langa libraria aia e un gang, si daca-mi aduc bine aminte la etajul 2 e o firma care decodeaza telefoane... Am decodat acolo un telefon pe care in alte parti nu au putut sa-l decodeze..

Bafta

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Incearca la romana vis-a-vis de KFC... Langa libraria aia e un gang, si daca-mi aduc bine aminte la etajul 2 e o firma care decodeaza telefoane... Am decodat acolo un telefon pe care in alte parti nu au putut sa-l decodeze..

Bafta

211316[/snapback]

si eu am o problema oarecum similara.

am observat insa ca al meu functioneaya ca cartelele mai vechi

(adica cele din seria 0722... sau 0744...

deci la mine cel putin nu era chestia de decodare din germania si pur si simplu modelul nu merge decat cu cartele care erau pe la anul ala

Link to comment
Share on other sites

am cumparat un 525 din 97 ,masina are telefonul codat pe germania,unde se poate decoda stie cineva?

210535[/snapback]

 

nu stiu daca trebuie decodat.asa am avut si eu si mi-am cumparat o cartela Vodafone de 3,3v sim si imi fct incearca asa, cat te costa 200 mii?

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca trebuie decodat.asa am avut si eu si mi-am cumparat o cartela Vodafone de 3,3v sim si imi fct incearca asa, cat te costa 200 mii?

218502[/snapback]

 

men!

ce intelegi tu prin cartela de 3,3 v

eu n am vayut nici un voltaj scris pe cartele iar cand am intrebat pe cei de la vodafone i am bagat si pe ei in incurcatura

am sunat si la rel clienti la vodafone si au zis ca in prezent cartelele sunt cu "voltaj dual" dar si el era un pic depasit de intrebare

merci frumos!

Link to comment
Share on other sites

Man cand cumperi un tel nou iti arata acolo cu ce fel de cartele functioneaza tel, sant de 2 voltaje, nu mai stiu exact valoarea fiecaruia, dar sant in funcitie de tari, asa ca mergi direct la Vodafone, Orange sau Cosmote si vezi ei ce pot oferi si daca sant compatibile cu cei ai u, vezi in manualul masinii sau pe realoem.com ce cartele suporta tel tau. Este posibil ca astea de la noi din tara sa functioneze la voltaj mic, nush exact, intereseazate direct la ei (ma refer la sediile centrale)
Link to comment
Share on other sites

sa rezolvat mersi pt ajutor topic inchis..

216454[/snapback]

 

Daca ai rezolvat, explica si cum, poate cei care vor avea o problema similara iti vor multumi. Nu de asta avem forumul? Nu vad motiv sa inchidem topicul... Nu e o vanzare care nu mai are relevanta.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai rezolvat, explica si cum, poate cei care vor avea o problema similara iti vor multumi. Nu de asta avem forumul? Nu vad motiv sa inchidem topicul... Nu e o vanzare care nu mai are relevanta.

220622[/snapback]

ai dreptate..pai am facut asa : am fost la un service de gsm din obor si mi au dat un numar de tel al unui baiat la care am fost si mia rezolvat prob.. ma costat 250 ron cam mult dar merita,o sa pun si numarul lui de tel dar intai sa il intreb daca este de acord!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.