Jump to content

VAND BMW 320CI 2000


Vlad_E30_E46

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul, vand masina mea, un 320ci, an 2000, 1995cm cubi, 150cai, cu mentiune pe carte:fara serie motor!

Motorul este de 3 litri M54 de pe un 330Ci pe care l-am cumparat pentru transplant. Avea 130.000 km si au fost inlocuite toate piesele care nu erau identice:frane,esapament,radiatoare,diferential,absolut tot.In acte este 320ci si impozitul este 150 lei.Motoarele sunt identice la aspect.Totul merge perfect 100%,este super intretinuta,suspensie M3.Taxa platita si nerecuperata,dovada ANAF.

Pentru orice alte detalii:0765.345.640

Pret:6200euro negociabil

 

Sper ca e ok daca punun link de pe un site de vanzare, daca nu, rog moderatorii sa -l scoata si sa ramana anuntul fara link!

http://www.autovit.ro/bmw-320-C34498872.html

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dupa cum spune si titlul, vand masina mea, un 320ci, an 2000, 1995cm cubi, 150cai, cu mentiune pe carte:fara serie motor!

Motorul este de 3 litri M54 de pe un 330Ci pe care l-am cumparat pentru transplant. Avea 130.000 km si au fost inlocuite toate piesele care nu erau identice:frane,esapament,radiatoare,diferential,absolut tot.In acte este 320ci si impozitul este 150 lei.Motoarele sunt identice la aspect.Totul merge perfect 100%,este super intretinuta,suspensie M3.Taxa platita si nerecuperata,dovada ANAF.

Pentru orice alte detalii:0765.345.640

Pret:6200euro negociabil

 

Sper ca e ok daca punun link de pe un site de vanzare, daca nu, rog moderatorii sa -l scoata si sa ramana anuntul fara link!

http://www.autovit.ro/bmw-320-C34498872.html

fara serie fara serie dar codul se vede? :) mai nou la RAR daca vad ca e fara serie cauta codul motor,stiu ca m-am interesat pt mine sa pun un motor fara serie.

Edited by alex230ro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

codul exista pe el....mai departe nu stiu ce sa zic....

 

 

foarte bine te ai gandit....doar ca masina asta o sa ramana pe tine in acte pana ajunge la "cimitir", nu mai are cum sa treaca de omologarea RAR, care este necesara in cazul schimbarii proprietarului!

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

posibil sa confunzi omologarea cu autenticitatea.....nu vad de ce si ar dori cineva omologarea pe 3.0 cand asa are, fara nicio problema, un 330ci la taxe si impozzite de 320ci...

posbil ca unii oameni sa nu fie deschisi la minte sau descurcareti, desi nu i vreo mare chestie, doar ceva de finete, dar crede ma ca cine e pe faza si cunoaste fenomenul auto cu adevarat o cumpara fara vreun fel de probleme....

apropo: eu cand am cumparat o, nici nu avea trecut pe carte mentiunea "fara serie motor"....si s a putut, ba chiar am facut si mentiunea respectiva.....deci: se poate! :)

stima

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

r0n1n:se pare ca nici tu nu ai inteles sau nu esti prea in tema:eu am facut autenticitatea masinii in cauza tot la rar(chiar anul asta), deci presupunerea ta e penibila, ba mai mult de atat, la aceiasi baieti curiosi am facut si mentiunea pe carte "fara serie motor".....concluzie: ei sunt curiosi, dar si voi sunteti isteti, vreau eu se cred!

revin cu concluzia de aseara: se poate! :)

stima

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Vlad,ai dreptate.Si eu am fost in situatie identica ca si tine cand am vandut masina.Sterge tot ce ai coduri pe la motor si AI GRIJA sa inlocuiesti eticheta de pe calculatorul motorului de 3.0 cu cea a motorului original si nu o sa ai probleme in veci.

 

Nu imi pot da seama cum poti sa ai tupeul sa circuli stiind ca in acte ai un motor iar sub capota cu totul altceva...iar de vandut la fel...

 

Salut,

 

Tu sigur votezi cu Ponta

 

Merci,

  • Like 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

posibil sa confunzi omologarea cu autenticitatea.....nu vad de ce si ar dori cineva omologarea pe 3.0 cand asa are, fara nicio problema, un 330ci la taxe si impozzite de 320ci...

posbil ca unii oameni sa nu fie deschisi la minte sau descurcareti, desi nu i vreo mare chestie, doar ceva de finete, dar crede ma ca cine e pe faza si cunoaste fenomenul auto cu adevarat o cumpara fara vreun fel de probleme....

apropo: eu cand am cumparat o, nici nu avea trecut pe carte mentiunea "fara serie motor"....si s a putut, ba chiar am facut si mentiunea respectiva.....deci: se poate! :)

stima

daca nu ai codul motor trecut pe bloc nu sunt probleme,mai sus mi-ai raspuns ca ai cod.de aia e discutia si raspunsul lui Darius.Altfel eu am mers si am intrebat invers sa schimb 1,8is cu 2,5 M20 fara serie.Si oamenii au zis ca degeaba am cartea masinii donatoare unde zice fara serie,ei vor sa vada codul motor sa se asigure ca ala e 2,5.Asta e discutia in Bucuresti in alte orase nu stiu cum sta treaba.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

r0n1n:se pare ca nici tu nu ai inteles sau nu esti prea in tema:eu am facut autenticitatea masinii in cauza tot la rar(chiar anul asta), deci presupunerea ta e penibila, ba mai mult de atat, la aceiasi baieti curiosi am facut si mentiunea pe carte "fara serie motor".....concluzie: ei sunt curiosi, dar si voi sunteti isteti, vreau eu se cred!

revin cu concluzia de aseara: se poate! :)

stima

 

ai putut tu face mentiune pe carte "fara serie"...asta inseamna ca seria nu se poate citi, nu ca poti tu sa ti pui motor cu reactie si sa platesti impozit de 1.6! nu crezi ca nu deosebesc aia de la RAR un motor de 3000 fata de unu de 2000..

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

darius: cei de la rar nu pot deosebi motoarele, pe exterior sunt perfect identice...oricat de greu iti pare, da, se poate, mai greu dar se poate, am un 2.0 la taxe si impozite si un 3.0 real, cu toate avantajele lui :)

merlin: e nfl, adica 2.0 e de 1995cm....6 linie, normal :)

stima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.