Jump to content

Problema navigatie Dynavin


AlbertoC

Recommended Posts

Am cumparat un Dynavin DNV E46 D99+ si am cateva probleme. Mentionez ca masina mea a avut navigatie din fabrica si nu prea a fost plug & play, in fine... Am avut nevoie de un cablu de alimentare ce a trebuit tras din spate pana la navigatie, pe langa acesta am montat si camera de marsalier + senzori de parcare. Probleme: Nu imi merg comenzile de volan, nu imi afiseaza detaliile computerului de bord (OBC) si, cel mai deranjant, imi intra din cand in cand si cand dau volumul audio mai tare "camera" (se intrerupe imaginea afisata pe ecran in monentul respectiv si apare negru cu iconita camerei in stanga-sus). Va rog ajutati-ma! Multumesc
Link to comment
Share on other sites

Asa chinezarie cum este, aceste probleme nu exista la modelul cu casetofon. Imi are rau ca BMW-ul m,eu din 2003 nu a avut obtiunile care le are unul din 2007+. Ms totusi pentru informatia legata de adaptor insa as mai dori sfaturi si de la cineva care a are E46 cu navigatie din fabrica si a schimbato... mai multe detalii despre adaptor si toate cele...
Link to comment
Share on other sites

Asa chinezarie cum este, aceste probleme nu exista la modelul cu casetofon. Imi are rau ca BMW-ul m,eu din 2003 nu a avut obtiunile care le are unul din 2007+. Ms totusi pentru informatia legata de adaptor insa as mai dori sfaturi si de la cineva care a are E46 cu navigatie din fabrica si a schimbato... mai multe detalii despre adaptor si toate cele...

Ca sa nu mai apara camera cand dai volumul mai tare ,leaga firul verde de parking daca nu gresesc care iese din mufa principala din navigatie la firul rosu de pe cablul care vine de la camera de mansarier din spate iar unde ai legat alimentarea camerei presupun ca de la lampa de mansarier acolo pe plus trebuie sa pui un releu.bafta

Link to comment
Share on other sites

adaptorul pentru comenzi volan trebuia sa vin cu unitatea dinavin. nu ai cumparat o noua?

 

problemele cu camera tin pur de softul chinezarieri si nu prea ai ce sa i faci....din pacate

 

mi-a venit cu un adaptor, da; intra si o mufa un el si ar mai putea intra, am vazut, o mufa usb (ca cea din poza)

 

Ca sa nu mai apara camera cand dai volumul mai tare ,leaga firul verde de parking daca nu gresesc care iese din mufa principala din navigatie la firul rosu de pe cablul care vine de la camera de mansarier din spate iar unde ai legat alimentarea camerei presupun ca de la lampa de mansarier acolo pe plus trebuie sa pui un releu.bafta

 

o sa ma uit sa vad ce pot face, ms! revin...

post-66243-0-43469500-1412861982_thumb.jpg

Edited by AlbertoC
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat si cred ca este legat cum ai zis tu... legat de releu, cum trebuie sa cer mai exact? / se gaseste pe piata?

Te poate ajuta unul dintre colegi unde poti gasi.eu am folosit un releu normal de pompa rezervor sau suna la edotec daca ai luat o de la ei si iti vor spune exact ce sa faci.bafta si sper sa rezolvi eu asa am rezolvat

Edited by blondu_cm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.