Jump to content

e60


RCR

Recommended Posts

Salut baieti

 

De curand am achizitionat un model pe care mi-l doream de ceva timp.

BMW 520D

Model 2008

Motorina

Tara:Germania (dealer de marca)

177 cp Cutie automata

 

 

Il am de 1 luna ,deocamdata sunt multumit,masina cara foarte bine .

 

Nu are PDC SI NAVIGATIE,sunt optiuni pe care mi l-as fi dorit ,dar din pacate tre sa iti iei masina noua ca sa pui ce vrei pe ea.Poate cu timpul o sa ii montez daca se poate,am inteles ca are precablajul(privind acest subiect o sa va cer parerea )

 

 

Ps:Urmeaza dupa ce o inmatriculez: folii negre si pe fata,jante 18,eleron portbagaj si luneta.

post-68879-0-08866400-1413122142_thumb.jpg

post-68879-0-56685200-1413122147_thumb.jpg

post-68879-0-44431400-1413122154_thumb.jpg

post-68879-0-51477700-1413122163_thumb.jpg

post-68879-0-56335200-1413122171_thumb.jpg

post-68879-0-47554600-1413122181_thumb.jpg

post-68879-0-86922100-1413122190_thumb.jpg

Edited by RCR
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si fara probleme. Pentru PDC nu ai precablaj, si trebuie sa faci tu totul de la zero. Am aceeasi masina si am montat la mine PDC.

 

 

Multumesc.

 

Te rog sa imi dai si mie niste detalii privind instalarea pdc.Cat te-a ajuns toata operatia,de unde ai luat piesele.

Link to comment
Share on other sites

Retrofituri poti sa-ti faci cate vrei si ce vrei. Bani sa ai.

Masina nu e precablata pentru nici o optiune ce n-o ai pe ea. Au trecut alea vremuri...

Ce optiuni mai are?

Imi inchipui ce senzatii traiesti. Si eu mi l-am dorit mult si nu-mi mai incapeam in piele cand mi l-am vazut in fata casei. :)

 

E frumos 5-arul. Sa ai grija de el si sa-ti aduca numai bucurii!

Esti putin mai protejat cu distributia, fiind automata. Cati km ar avea? Si ce intelegi prin "cara bine"? Ca banuiesc ca n-ai luat-o sa cari saci cu ea.

Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:Urmeaza dupa ce o inmatriculez: folii negre si pe fata,jante 18,eleron portbagaj si luneta.

Ce nevoie ai de folii negre pe fata? Vrei sa ramai fara talon? Pune una legala de 75-80% transparenta cat sa se inchida un pic. Daca tu vrei inchisa atunci bate la ochi instant si vei merge cu frica de fiecare data cand vezi politia. :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ce nevoie ai de folii negre pe fata? Vrei sa ramai fara talon? Pune una legala de 75-80% transparenta cat sa se inchida un pic. Daca tu vrei inchisa atunci bate la ochi instant si vei merge cu frica de fiecare data cand vezi politia. :)

 

 

 

 

Multumesc pentru grija pe care mi-o porti(ai dreptate).In acest moment masina are folii omologate si pe fata(70%)si nu sunt deloc multumit. Pe toate masinile mele am avut folii de 5% geamuri spate si luneta omologate si geamuri fata neomologate.Am luat o singura amenda in 16 ani.

 

Poate gresesc la acest subiect ,dar e o placere de a mea pentru care platesc daca e cazul.In 16 ani nu am avut nici un accident(deci folile nu ma incurca la condus).

 

 

Te salut

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Retrofituri poti sa-ti faci cate vrei si ce vrei. Bani sa ai.

Masina nu e precablata pentru nici o optiune ce n-o ai pe ea. Au trecut alea vremuri...

Ce optiuni mai are?

Imi inchipui ce senzatii traiesti. Si eu mi l-am dorit mult si nu-mi mai incapeam in piele cand mi l-am vazut in fata casei. :)

 

E frumos 5-arul. Sa ai grija de el si sa-ti aduca numai bucurii!

Esti putin mai protejat cu distributia, fiind automata. Cati km ar avea? Si ce intelegi prin "cara bine"? Ca banuiesc ca n-ai luat-o sa cari saci cu ea.

 

 

"Cara bine"(confortabila )e un jargon pe care il mai folosesc din cand in cand.Asa este nu car saci in ea ,"decat cu bani daca e cazul".

 

 

Multumesc de aprecieri.

Te salut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.