Jump to content

Probleme incalzire BMW E90


Recommended Posts

Atunci cand ai astfel de probleme si ca sa eviti si mai multe batai de cap, schimbati ambele termostate! Ma mir cum de va dati seama care din cele doua e dus...dati cu banu'? ori? Amandoua se schimba! Si ca sa ma pui vechiul termostat, in sensul ca-l vinzi pe cel nou, n-o sa mai tina ala, cel putin garnitura e compromisa si n-o sa mai etanseze!
Link to comment
Share on other sites

Pe cel vechi l.am pus la vanzare. Ca mi.a fost lene sa.l dau jos pe cel nou a doua zi. Este foarte simplu sa.ti dai seama cand is stricate.

La egr cand suflii intr.un capat pe partea cealalta iasa foarte putin aer (termostatul trebuie sa fie rece). Cand e cald suflii foarte usor prin el. Asa a fost la mine. Dupa ce s.a racit tot la fel auflai prin el, usot. Deci...blocat deschis, circula apa tot timpul.

La cel principal se blocheaza "caciula" aia din cap, nu mai culiseaza arcul cum trebe. Sper ca m.am facut intales. Eu asa zic ca.ti dai seama cand is sau nu defecte.

Si ai dreptate, garnitura nu mai este pe cel vechi pt ca a ramas lipita de motor.

Edited by Alex D
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Salut! Am si eu o problema cu setarea temperaturii ala un bmw e87 118d din 2010. Problema este ca imi baga caldura doar daca setez temperatura la 28 grade Celsius daca dau pe 27,5 sau orice alta temperatura imi baga rece. Nu am probleme cu incalzirea se incalzeste repede doar ca imi merge doar daca o dau la maxim.. este foarte urat merg 2 minute si opresc ventilatia ca se face o caldura insuportabila si nici pe ventilatie mica nu pot sa reglez ca tot asa e merg o perioada si la fel trebuie sa opresc ca se face foarte cald in masina. Poate a mai patit cineva chestia asta si ma pute ti ajuta cu un sfat. Multumesc😀
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Salut! Am si eu o problema cu setarea temperaturii ala un bmw e87 118d din 2010. Problema este ca imi baga caldura doar daca setez temperatura la 28 grade Celsius daca dau pe 27,5 sau orice alta temperatura imi baga rece. Nu am probleme cu incalzirea se incalzeste repede doar ca imi merge doar daca o dau la maxim.. este foarte urat merg 2 minute si opresc ventilatia ca se face o caldura insuportabila si nici pe ventilatie mica nu pot sa reglez ca tot asa e merg o perioada si la fel trebuie sa opresc ca se face foarte cald in masina. Poate a mai patit cineva chestia asta si ma pute ti ajuta cu un sfat. Multumesc😀

 

ai incercat sa-i pui un tester ?? poate ai vreo eroare pe acolo la clima.. eu unul nu am mai auzit de vreo problema ca a ta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.