Jump to content

Huse BMW E36 '96


E36_316i

Recommended Posts

Te ajut eu fara probleme.Este o femeie in Someseni,care tapiteaza scaune.

Ce numere ai la masina?Iti faci masina cumva la Otto?

Poate ne cunoastem.Eu am BMW-uri de Valcea,si stau in Cluj.

22568[/snapback]

Eu am luat masina in noiembrie anul trecut de la fostul meu sef si am pastrat numerele: CJ-11-ALF.

Nu stii cam cat m-ar costa tapitarea?

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat masina in noiembrie anul trecut de la fostul meu sef si am pastrat numerele: CJ-11-ALF.

Nu stii cam cat m-ar costa tapitarea?

22572[/snapback]

 

Verde?Il tii parcat pe Arinilor,langa Electrica?Mai are sefu tau si un 518i albastru?

 

Nu stiu sa iti spun cat costa,dar te trimit la persoana respectiva.O sa iti scriu aici numarul femeii cat de curand.Poate sa iti faca si din piele.

Link to comment
Share on other sites

Verde?Il tii parcat pe Arinilor,langa Electrica?Mai are sefu tau si un 518i albastru?

 

Nu stiu sa iti spun cat costa,dar te trimit la persoana respectiva.O sa iti scriu aici numarul femeii cat de curand.Poate sa iti faca si din piele.

22575[/snapback]

 

Aseara mi-am parcat masina chiar in spatele masinii tale.Eram curios daca faci legatura.Dar pleci cam tarziu la munca,ca la 9 cand am plecat inca era acolo.De doua zile suntem vecini.

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa imi pun ceva huse dar sa fie ceva de calitate si sa se potriveasca exact pe scaune...eventual sa tapitez...

Ceva sfaturi?

22542[/snapback]

 

 

Salut,

eu am un 328i tot e36.

am facut huse la o firma ,din material original BMW,(le aduc din Germania,materialele) care-l folosesc ei la interior.

exact acelasi material,aceeasi culoare.sunt facute super fix,nu-ti dai seama ca sunt huse puse.ei le monteaza pe masina .

se fac la comanda.

problema este ca firma este in otopeni si m-au costat asta toamna 8 .000.000....

in rest nici o diferenta cu ce are masina.

eu le-am pus sa protejez tapiteria masini ,fiind pe negru ma gandeam sa nu se decoloreze de la soare..

tipii de la firma sunt super amabili,stiu sa faca comert.

Autotex SRL autotex@yahoo.com

tel 021 236 0532

Link to comment
Share on other sites

Aseara mi-am parcat masina chiar in spatele masinii tale.Eram curios daca faci legatura.Dar pleci cam tarziu la munca,ca la 9 cand am plecat inca era acolo.De  doua zile suntem vecini.

22645[/snapback]

:blink:

Uau...eu azi am plecat la 11.30....lucrez o saptamana de la 12 la 9 iar alta de la 8 la 5.

Deci suntem vecini....

Masina asta a fost luata in 95-96 impreuna cu alte BMW-uri seria 5 toate noi direct de la BMW. Asa ca toate care au nr CJ-xx-ALF is venite impreuna. ALF vine de la Alfa Soft....

Edited by E36_316i
Link to comment
Share on other sites

Salut,

eu am un 328i tot e36.

am facut huse la o firma ,din material original BMW,(le aduc din Germania,materialele) care-l folosesc ei la interior.

exact acelasi material,aceeasi culoare.sunt facute super fix,nu-ti dai seama ca sunt huse puse.ei le monteaza pe masina .

se fac la comanda.

problema este ca firma este in otopeni si m-au costat asta toamna 8 .000.000....

in rest nici o diferenta cu ce are masina.

eu le-am pus sa protejez tapiteria masini ,fiind pe negru ma gandeam sa nu se decoloreze de la soare..

tipii de la firma sunt super amabili,stiu sa faca comert.

Autotex SRL autotex@yahoo.com

tel 021 236 0532

22651[/snapback]

Mersi mult de info dar pana imi fac timp sa ajung in Bucuresti o sa mi se roada de tot tapitzeria originala....

Link to comment
Share on other sites

Guest NSL_BIX
As vrea sa imi pun ceva huse dar sa fie ceva de calitate si sa se potriveasca exact pe scaune...eventual sa tapitez...

Ceva sfaturi?

22542[/snapback]

 

 

 

 

 

 

 

 

daca erai in bucuresti te ajutam eu cu un tapiter enorm de bun :blink:

Link to comment
Share on other sites

Aseara mi-am parcat masina chiar in spatele masinii tale.Eram curios daca faci legatura.Dar pleci cam tarziu la munca,ca la 9 cand am plecat inca era acolo.De  doua zile suntem vecini.

22645[/snapback]

Ti-am vazut masina azi dimineatza cand am fost plecat pana la un service sa imi indrept o janta din aluminiu unde, apropo, mi-a cerut 600 de mii ca sa mi-o indrepte prin incalzire :blink: ... si bineinteles ca nu am avut de ales ca alt service pt jante nu stiam (asta era pe Plevnei)

Si cum ziceam ti-am vazut masina.....interiorul e mortal..vreau si eu piele...a ta e originala? sau ai tapitat-o?

Te-am vazut pe geam chiar cand ai plecat cu masina pe la 11.10... :)

Eu stau in blocul ala cu magazinul la parter Arinilor 17.....

Link to comment
Share on other sites

Guest NSL_BIX
Si ai cumva idee cam ce inseamna tapiterie de piele 2 scaune pe fata in bani la tapiterul pe care il cunosti tu?

22776[/snapback]

 

tapiterul meu ia cam 200-250 euro scaune+bancheta si, ce-o mai fii materialul

:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
eu am bagat mana in buzunar, m-am dus in otopeni la firma AutoTex (au sute de modele de materiale), mi-am luat 2 culori si am purces la o tapiserie, unde cu 12 mil mi-am refacut toata tapiseria... si arata excelent....

 

ps: daca va intereseaza o sa pun si niste poze...

63866[/snapback]

Ok hai sa vedem ce a iesit

Link to comment
Share on other sites

eu am bagat mana in buzunar, m-am dus in otopeni la firma AutoTex (au zeci de modele de materiale), mi-am luat 2 culori si am purces la o tapiserie, unde cu 12 mil mi-am refacut toata tapiseria... si arata excelent....

 

ps: daca va intereseaza o sa pun si niste poze...

63866[/snapback]

 

dupa cum am promis:

post-1123-1137762895_thumb.jpg

post-1123-1137762963_thumb.jpg

post-1123-1137763008_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu am bagat mana in buzunar, m-am dus in otopeni la firma AutoTex (au sute de modele de materiale), mi-am luat 2 culori si am purces la o tapiserie, unde cu 12 mil mi-am refacut toata tapiseria... si arata excelent....

 

ps: daca va intereseaza o sa pun si niste poze...

63866[/snapback]

 

Chiar sint impresionat de rezultat (cel putin de ceea vad in foto). Cei de la firma de unde le-ai comandat au numai materiale textile sau au si piele?

Tu ai ales jumate material textil (visiniu) si jumatate piele (alb)?... ca din poze nu prea imi pot da seama...

Fac pt. orice model de BMW? Au matrite sau trebuie sa stai cu masina acolo sa le croiasca direct dupa scaune? Ma intereseaza pt. seria3/E46 al meu.

Link to comment
Share on other sites

sper sa raspund la toate intrebarile:

 

-parca aveau si piele la AutoTex, dar nu bag mana in foic, pentru ca pe mine nu m-a interesat

-la mine materialele sunt ambele textile: visiniu si gri bmw

-cei unde am facut eu le croiesc direct dupa scaune, deci fac pentru orice model (eu am lasat masina acolo doar cateva ore, pana mi-au facut scaunul de la sofer, pe restul le-am lasat sa le faca ei si eu am mers cu masina)

-fac si tapiserii din piele

-repara si scaunele daca e buretele rupt (eu am cerut sa imi puna un burete mai gros si acum stau ca in fotoliu in masina :blink: )

-pot face si tot, si umai pe bucati, la cererea ta

Link to comment
Share on other sites

sper sa raspund la toate intrebarile:

 

-parca aveau si piele la AutoTex, dar nu bag mana in foic, pentru ca pe mine nu m-a interesat

-la mine materialele sunt ambele textile: visiniu si gri bmw

-cei unde am facut eu le croiesc direct dupa scaune, deci fac pentru orice model (eu am lasat masina acolo doar cateva ore, pana mi-au facut scaunul de la sofer, pe restul le-am lasat sa le faca ei si eu am mers cu masina)

-fac si tapiserii din piele

-repara si scaunele daca e buretele rupt (eu am cerut sa imi puna un burete mai gros si acum stau ca in fotoliu in masina :blink: )

-pot face si tot, si umai pe bucati, la cererea ta

64256[/snapback]

OK o adresa si (sau) un nr de tel ne poti da si noua.Cel putin eu sunt interesat

Merci

Later edit: Tocmai am cautat pe net si am vazut ca e in otopeni vis a vis de benzinaria Lukoil

Ideea e ca la produse nu am vazut sa aiba piele

Edited by bmb192002
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.