Jump to content

Ce ati alege?


prov3nzano

Recommended Posts

Da numai ca 320i E90 nu mai are 6 cilindrii :blink: si la banii aia e cam chel.La 330d dai o gramada de bani pe taxa de inmatriculare si impozit dar daca nu conteaza....

217590[/snapback]

 

 

as lua automata fara sa clipesc ..Urmatoarea masina va fi automata

Link to comment
Share on other sites

La 19000 cu putin noroc iti ei din Ge un 320i E90 150CP, mie mi se pare cam mult pentru un 320d E46 2004, chiar daca arata foarte bine. La banii astia gasesti E46 325xi care e cu totul alta poveste. Dar daca vrei diesel ia un 330d e mare diferenta si te incadrezi in bani. Parerea mea daca dispui de bani stai la panda pe mobile si ia-ti masina direct  din germania. Comerciantii nu aduc masini cu km asa putini ci dimpotriva cu km foarte multi

217555[/snapback]

Nu-i vad rostu sa ma duc in Germania pentru ca nu cunosc, iar cineva care nu are habar isi poate lua o mare teapa acolo, iar daca ma duc cu cineva care cunoaste imi cere pe putin 500e si plus cheltuielile care nu sti daca sunt pentru o zi sau "n" zile deci in concluzie ma poate duce mai mult sau poate la diferenta prea mica incat sa ma stresez. Plus ca am bani incat sa cumpar masina de 15000 cu banii jos iar pe cea de 19000 imi pot face un leasing pe firma care sa imi aduca alte facilitati. Pe mobile nu cred ca imi pastreaza cineva masina ca sunt eu Voda si plus de asta nemtii nu prea vorbesc alta limba si eu din partii deutsh :blink:

Link to comment
Share on other sites

crede-ma, cei 500 de euro in plus, care ti ia careva, sunt justificati. nu te zgarci, ca nu iei langosi. te poti duce si singur, nu mai e asa de greu, faci numai contract, iar numerele de zoll, de obicei, le face handler-ul.

eu iti recomand sa faci tu direct importul, sa nu iei din tara. asta nu inseamna ca aici nu sunt masini bune, dar dincolo e raportul mai bun masina/pret.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.