Jump to content

Aeroshell Fluid 41 - in cautare.


damian12

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Ma poate ajuta cineva cu un ulei hidraulic pt porbagaj - ulei - pompa hidraulica soft close si portbagaj.

 

Eu am gasit dupa lungi cautari tipurile de ulei cu care functioneaza dar sunt rare si de negasit.

 

Trimit in acest topic si lista :

 

Manufacturer’s Designation:

PQ 2890/2863/2903/2905/2950/4140/3808/4328

Mobil Aero HFD

Stauffer Aero Hydroil 500

Brayco 757B/756F/756ES/756E

Brayco Micronic 756ES

TEXACO Aircraft Hydraulic Oil 15/TL-10711

Cheveron Aviation Hydraulic Fluid D PED 5225

Penreco Petrofluid 4606/4146/4607

Royco 756C/756D/756E

Castrol Hyspin A

Aeroshell Fluid 41

APPROVED DOMESTIC COMMERCIAL FLUIDS FOR MIL-H-83282

 

Cel boldat este cel de fabrica.

 

Astept cu nerabdare un ajutor din parte voastra cu privire la aceasta problema.

Link to comment
Share on other sites

Aeroshell este un ulei care se foloseste in aviatie, acum nu mai stiu la care anume pentru ca am uitat.... dar cert este ca Aeroshell nu putea fi comercializat de orice distribuitor autorizat Shell pentru ca avea nevoie de o aprobare speciala datorita aplicatiei speciale militare etc... deci nu stiu daca o sa gasesti Aeroshell in Ro pe ebay gasesti sigur

 

http://www.ebay.de/itm/Shell-Aeroshell-Fluid-41-1-Liter-Luftfahrt-Hydraulikol-/161527173221?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item259bc51065

 

Cred ca ai nevoie de un tabel de echivalare

 

La reprezentanta Bmw sau un dealer autorizat Castrol, Texaco etc ai incercat?

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

Aeroshell este un ulei care se foloseste in aviatie, acum nu mai stiu la care anume pentru ca am uitat.... dar cert este ca Aeroshell nu putea fi comercializat de orice distribuitor autorizat Shell pentru ca avea nevoie de o aprobare speciala datorita aplicatiei speciale militare etc... deci nu stiu daca o sa gasesti Aeroshell in Ro pe ebay gasesti sigur

 

http://www.ebay.de/itm/Shell-Aeroshell-Fluid-41-1-Liter-Luftfahrt-Hydraulikol-/161527173221?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item259bc51065

 

Cred ca ai nevoie de un tabel de echivalare

 

Multumesc frumos. Dar din pacate il expediaza doar in Austria si Germania. Nu si in Romania.

Tabelul de mai sus postat de mine este cel cu echivalente... pt Mobil Texaco Castrol etc.

Dar tot nu il gasesc.

 

Multumesc mult oricum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.