Jump to content

Martor faruri BMW e92 in Bord


Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Mi se intampla din cand in cand sa-mi apara in bord iconita de avarie faruri, cateodata din senin, cateodata in timp ce rulez. Am controlat toate becurile si par sa functioneze perfect, o singura data am observat ca imi ramasese becul pozitie dreapta spate stans. M-am gandit sa inlocuiesc becurile pozitie spate, dar ideea este ca nu stiu exact ce becuri sa cumpar. Cine imi poate recomanda niste becuri bune si acceptate de catre sistem ? Va multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Si care ar fi metoda sa scap de martorul ala ? Parca nu-mi place sa-l vad in bord.

 

Consulta-te cu colegii de aici care au angel eyes. Erorile pot fi si de la ele; am inteles ca anumite tipuri de becuri mai fac figuri din astea.

Link to comment
Share on other sites

la mine face la fel..

 

 

concluzia dupa testare bmw la mhs .. alt modul de lumini.. poate gasesti o alta rezolvare..

nu te lua dupa ce spun reprezentantele.

pune masina pe tester, vezi ce eroare ai...pe ce bec si apoi vezi despre ce e vb.

nu are cum FRM-ul sa fie defect daca becul merge.

 

Dar de ce nu spuneti si ce erori aveti?

 

Faptul ca vezi bec ars pe bord nu spune mare lucru despre problema

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

pt ca e greu sa pui masina pe tester, sa faci o diganoza....pui o intrebare de genul: "mi se aprinde martorul de bec ars.ce fac?" si vrei cei de pe forum sa stie care bec e ars, sau de ce.

Link to comment
Share on other sites

pt ca e greu sa pui masina pe tester, sa faci o diganoza....pui o intrebare de genul: "mi se aprinde martorul de bec ars.ce fac?" si vrei cei de pe forum sa stie care bec e ars, sau de ce.

 

Dupa cum am spus, toate becurile sunt functionale, le-am testat pe toate, toate functioneaza. De asta am si intrebat pe forum daca stie cineva care ar putea fi problema ... Am pus masina pe un tester, la un mecanic, dar nu au fost gasite probleme, totusi martorul imi iese din cand in cand in bord ...

Link to comment
Share on other sites

tot nu intelegi.

 

ai fost la mecanic sa faci diagnoza, mecanicul se uita sub masina, nu in soft

 

daca te duci la reprezentanta nu o sa ti spuna mare lucru.(nu detaliat). gaseste pe cineva cu ista si fa diagnoza si pune aici rezultatul.

 

pana atunci vorbim vorbe iar tu(si noi) iti pierzi timpul

 

 

intre timp completeaza si locatia la profil sa vedem de unde esti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.