Jump to content

Achizitionare E65 Facelift 2006-2007 3.0d


Paulik2003

Recommended Posts

Salut baieti,doresc sa achizitionez un seria 7 e65 facelift motor 3.0d fabricatie 2006-2007,pana in momentul de fata am detinut mai multe modele de BMW dar nu si seria 7,consider ca e cazul sa trec la o seria mai mare....,nu am condus e65,am mers decat odata nu stiu mai nimic despre aceasta serie de lux.

 

Va rog daca puteti sa imi aduceti la cunostinta probleme tehnice intalnite,fiabilitate,si ce test ar fi necesar sa ii fac inainte sa o cumpar.

 

Va multumesc si astept comentariile voastre.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut! Eu pana in ianuarie am avut un e65 730d, 2008. L-am luat in octombrie 2013, si l-am vandut pt ca nu mai doream sa mai platesc impozitul de 2200 lei. De atunci cam caut intr-una, si parca nimic nu ma multumeste. Dar parca tot la un motor de 3L m-as indrepta, nu stiu de ce... Ca masina, parerea mea, nu am avut ce sa ii reprosez in aproape 1 an si jumatate, merita toti banii. Tinuta de drum ff buna, putere destula. Inainte sa o cumpar am facut programare la Banat Car Timisoara si am verificat la ea absolut tot(cutie, turbo, injectoare etc), dar eu il cunosteam pe baiatul de la care am luat-o, el schimband aproape tot la ea, ulei in cutie, caseta directie, galerie admisie. Daca nu ma insel verificarea la Banat Car a fost aprox 400 de lei, sper sa mai tin bine minte, mi-au scos o deviza de 4000 de lei cu ce trebuie sa schimb la ea(bujii, releu bujii, curatat egr, si mai ceva furtune). Am luat absolut toate piesele cu 650 lei, dupa codul fiecareia, si mecanicul meu mi-a facut tot cu 150 lei in 3 ore de lucru aprox. Deci e ceva diferenta pana la 4000 lei. Masina are ff multa electronica, si daca patesti ceva la ea, e bine sa mergi atunci sa vezi ce are, nu sa lasi sa se adune mai multe, ca nu mai ii dai de cap. Daca iti iei e65 sa cauti sa aibe interior comfort, si ventilatie , face toti banii :) . In rest nu am avut probleme la ea, dar am stiut ce am luat, de la cine am luat, si cum a fost intretinuta. Bafta sa ai!

 

Masina am luat-o cu 19500€ in oct 2013, 132 mii km absolut reali, carte service cu intrari doar la Banat Car, si am dat-o in ian 2015 cu 15000 € abia...avand aprox 150 mii km.

Edited by Cipy85
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.