Jump to content

probleme inchidere centralizata


Sefe

Recommended Posts

Sunt un membru proaspat al forumului asa ca incep prin a saluta toti membrii acestui forum si a le multumi pentru timpul petrecut in scopul gasirii de raspunsuri la intrebarile noastre. Am un BMW E60 din 2005 motorizare 3000 diesel, dupa cum am spus si in titlu am probleme cu inchiderea centralizata, adica din telecomanda merge doar cand vrea ea si de o perioada de timp nu mai merge deloc. Am fost la cineva care se pricepe si mi-a spus ca a verificat cheia si emite semnal, asa ca problema ar fi cu antena; tin sa subliniesz ca de la butonul din bord se inchide centralizat si se deschide fara probleme, la fel cum mergea si din cheie cand rasuceam butucul incuietorii stanga/dreapta. Acum din cauza folosirii intense s-a bulit si butucul incuietorii si anume se invarte in gol spre stanga si spre dreapta (bine nu se invarte la infinit, adica se invarte in gol spre stanga si se opreste la un momendat cand cheia este in pozitie orizontala si spre dreapta la fel).

Va rog mult sa ma ajutati sa-mi rezolv problema ca nu pot sa stau cu masina descuiata... (bine ca butucul s-a stricat dupa ce s-a descuiat, ca altfel era mai nasol)

Solutiile pe care le vad eu sunt evidente si anume sa fac intr-un fel sa repar antena sau sa inlocuiesc butucul incuietorii pentru care am gasit ceva de ajutor cat de cat http://www.pelicanparts.com/techarticles/BMW-E60/78-BODY-Door_Handle_Replacement/78-BODY-Door_Handle_Replacement.htm

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Salut am si eu o problema cu inchidera centralizata la un e61 530d 2004

prima data nu se mai deschidea sau inchidea din telecomanda dupa cateva zile nu se mai deschidea nici luneta

butonul din masina inchide si deschide normal

acum sa sticat si broasca inchide numai usa sofer

am fost cu ea la tester nu apare nici o eroare

 

daca mai este careva care a avut aceasi problema sa imi spuna si mie cum sa rezolvat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.