Jump to content

Probleme DVD Navigatie


Recommended Posts

Buna, am cumaparat recent un 318d, din 2006. Masina are navigatie mare, professional. Am incercat la ea atat dvd-uri originale cu navigatie cat si piratate. Din pacate, nu mi-a mers cu nici care.

 

Comportamentul este urmatorul: Introduc DVD in slot-ul de jos, cel de DVD, se restarteaza navigatie, apare logu-ul BMW, iar apoi ecran negru si iar logo-ul BMW. Am oprit masina, am scos cheia/cartela din contact, iar dvd-ul se tot aude cum se invarte.

 

Tin sa mentionez ca CD-urile cu muzica merg, deci nu cred ca e o problema de citire....

 

Va multumesc anticipat pentru orice ajutor oferit!

Link to comment
Share on other sites

Am incercat mai mylte variante piratate, sibde aici de pe forum Road Map Europa Professional 2015 si exact aceleasi simptome, logo BMW si ecran negru si tot asa, se tot restarteaza. Dar ca sa fiu sigur de ce varianta am nevoie pt un 318d din 2006 cu navigatie mare Professional? Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Am incercat mai mylte variante piratate, sibde aici de pe forum Road Map Europa Professional 2015 si exact aceleasi simptome, logo BMW si ecran negru si tot asa, se tot restarteaza. Dar ca sa fiu sigur de ce varianta am nevoie pt un 318d din 2006 cu navigatie mare Professional? Multumesc.

 

Chiar nu a mai patit nimeni asa ceva? M-as duce la reprezentanta, dar nu pot sa ma prezint cu DVD-uri piratate, cele originale nu le-am primit cand am cumparat masina iar cele pe care le-am incercat, ale unui prieten, nu pot sa le duc ca e plecat baiatul in concediu...

Link to comment
Share on other sites

Inceasca sa cureti unitatea cu un cd de curatare. Eu cred ca o sa rezolvi problema. Daca esti din Bucuresti te pot ajuta eu. Cu stima, Daniel.

 

Exact asta vream sa fac azi, dau o fuga pana la Auchan sa cumpar CD/DVD de curatare, sper sa rezolv problema. Revin cu detalii. Nu sunt din Bucuresti, ca as fi venit cu drag sa vedem daca-i poti face ceva.

 

Ironia sortii e ca atunci cand am cumparat masina, singura mea cerinta, pentru dotarii, a fost sa aibe navigatie mare, pentru ca o folosesc destul de des... dar vanzatorul neavand cd-uri de navi, nu am testat-o... si pana m-am trezit eu era deja prea tarziu :) si-am ajuns tot cu telefonul pe parbriz ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.