Jump to content

PARERI ACHIZITIONARE E 90!


95ssr

Recommended Posts

Salutare dupa ani si ani!

 

intrebare,ajutor,sugestii,opinii!

 

Caut un e90(318d ,320d) 2005-2007 pana in 7000ââÂŹ, diferentele nu cred ca sunt asa mari intre ele in afara faptului ca 318 consuma mai putin si 320 putere mai mare.Aici pe forum vad ca preturile sunt exagerate, asa ca vreau sa discut cu cine a condus, cunoaste masina si stie despre ce este vorba sa zica o parere legata de cam ce ar fi mai bine sa caut la o masina, cum as putea sa-mi dau seama ca turbina e pe duca, ca este o masina forjata etc,,,,stiu sa o pun pe testerðŸËÂ, dar pana acolo spre ce sa ma indrept.Nu ma intereseaza liniute,invarteli am depasit momentul doar ca imi place marca!

Astept sugestii.

Multumesc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ce inseamna "preturile pe forum sunt exagerate"? Gasesti pe olx o groaza. Pe mobile vad ca sunt mai scumpe insa probabil ai sanse mai mari sa iei una buna.

Totusi cred ca gasesti si pe aici un e90 chelios in 7000.

Banuiesc ca nu te astepti sa gasesti unul sub 200 mii de km, acum chiar nu stiu ce sanse sa gasesti una ok si fara dpf off. Majoritatea sunt cocosate si vandute drept " tipla".

Link to comment
Share on other sites

Un E90 cu peste 200.000 de km, fara dotari si neinmatriculat il ia cu 7.000e.

Ca il duce in 8.000e cu tot cu timbrul de mediu si ipotetic pentru inca 1.000e ar gasi o masina buna, cu istoric, dotari si inmatriculata e partea a doua.

318d si 320d eu cam acelasi consum. Daca ai posibilitatea, primul pas la orice masina care iti place e sa ii verifici istoricul pentru a sti daca merita macar sa te deplasezi sa o vezi.

Link to comment
Share on other sites

Da,posibil sa consume cu 0.5 litri mai putin... pe bune?? Ce reper e asta? Depinde de oras, de stilul de mers, de starea masinii etc.

Ce pareri vrei despre 318? Referitoare la consum? Tot insisti cu consumul.. din cate stiu la modelele nfl, 318 are 122 de cai parca, iar la fl 143. In rest e aceeasi masina ca orice e90.

Insa cu 7000 neinmatriculat, cauta pe mobile 320 mai chel si posibil sa gasesti. Mai degraba as lua nerulat in Ro, decat zapacit pe aici. Totusi depinde de prea multi factori. Mai bine mai pui 1000 si ceva la buget si iei ceva decent.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.