Jump to content

Caut service BMW in Timisoara sau Arad


Alex CZ

Recommended Posts

Salutare,

 

Imi cer scuze anticipat daca s-a mai discutat nu trebuia sa deschid topic nou, dar sunt presat de timp, munca si stres si nu am avut realmente timp sa fac browse pe tot forum-ul.

Intrebarea mea din pacate nu poate astepta foarte mult ca sunt presat de timp.

 

Eu locuiesc in Cehia si am nevoie sa fac ITP la masina (inmatriculata in RO), cat si revizia la ulei+lichid de frana.

 

Masina este BMW E60 520i fabricatie 2010, si are 105.000km reali, facuti de mine.

 

Caut si eu un service serios si profesionist in Timisoara sau Arad, undeva aproape de granita de Vest, pentru ca am drum lung din Cehia si nu vreau tranzitez Romania pana acasa unde e inmatriculata masina...

 

Am luat legatura cu reprezentantele BMW din Timisoara si Arad dar preturile sunt prohibitive... se sparge monitorul numai citind cifrele alea.

O suma de 23 de milioane un ulei, lichid de frana si niste filtre...

Singurul avantaj este ca in Timisoara fac si ITP tot acolo, deci mi-ar salva mie o jumatate de zi de stres si de alergat intr-un oras necunoscut intre 2 programari (nu am concediu decat 2 zile...)

 

Ma gandeam daca poate vreun membru de aici sa ma ajute cu un sfat, eventual un numar de telefon de la un service autorizat si bun intr-unul din aceste orase.

 

Nu as vrea sa merg la cineva 'priceput si pasionat' in curte ca asa am distrus fosta masina, un E46, as dori un service totusi autorizat, daca se poate.

 

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri,

Alex

Edited by Alex CZ
Link to comment
Share on other sites

Cand vii in tara?Daca am mai liber o zi si pica cu concediul tau ,te ajut cu toate (ITP,service,locul de unde luam ulei OE la pret bun)in TM.

 

Undeva in a 2-a jumatate a lunii octombrie vin dar trebuie sa gasesc service repede ca sa depun cererea de concediu, sa se uite la ea, sa o descante, sa o aprobe, etc... europa centrala "moderna"...

 

Cunosti sau detii un service in Timisoara?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.