Jump to content

Ranforsare volanta BMW E46 330d


CautRezolvari

Recommended Posts

Ceea ce spui tu n-are aplicabilitate.

 

O firma care face modificari auto n-are cum sa aiba sculele si expertiza necesara pentru a face piese.

 

Pana si producatorii auto au renuntat sa mai produca mare parte din piese si au contracte cu furnizori. Oare de ce?

 

Daca vrei calitate inalta, n-ai cum sa fabrici tu piese.

Fabricantii de piese se pot specializa pe anumite piese si au un buget enorm pentru asta incat sa se doteze cu cea mai noua tehnologie.

 

Sa-ti dau un exemplu. Un mare producator de cursiere este Campagnolo. Avand experienta enorma in fabricatia pieselor de biciclete din aluminiu si carbon, anumite piese au fost comandate la ei de catre NASA, Ferrari, Maserati si altii.

 

Ok

Am deviat de la subiect alte optiuni mai exista pentru ramforsarea volantei in afara de cea data?

Link to comment
Share on other sites

Ce nu e in regula cu varianta pe care ai primit-o deja?

 

Ori asta ori Sachs Performance pe la 800e.

 

Daca citeai mai atent intelegeai ca este vorba de volanta nu de kit ambreiaj,kitul il am.

Nu este nimic in neregula doar ca poate exista si la noi pe undeva mai aproape oameni care fac asta.

Edited by CautRezolvari
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ăn afarĂŁ cĂŁ am ”pierdut” ĂŽn el vreo 20 cp e chiar funny. Chiar și la accelerĂŁri bruște spatele ”fuge” doar puțin cât sĂŁ nu uiți cĂŁ e RWD.

Nu știu cum va fi la iarnĂŁ!

Eu acolo mi-am fĂŁcut volanta și discul, dar au trecut doar 4 luni și nu am decât vreo 3000 km cu ea, așa cĂŁ un feedback corect nu aș putea sĂŁ-ți dau.

M-am luat și eu dupĂŁ recomandĂŁrile unor prieteni și cunoscuți.

 

Ceva feedback pt volant+disc? A mai trecut ceva timp.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ceva feedback pt volant+disc? A mai trecut ceva timp.. :)

Un feedback corect poate sĂŁ-ți furnizeze Kenbobo, el a condus mașina mai mult ca mine.

Eu cred cĂŁ e OK nu am avut nici o problemĂŁ și nu am sesizat cum cĂŁ ar fi patinat discul și nici nu am simțit nici un fel de tremurat, ĂŽn afarĂŁ de unul mic care am ĂŽnțeles cĂŁ e corect ĂŽn cazul unei volante ĂŽntĂŁrite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.