Jump to content

VAND BMW E92 2009


radio on

Recommended Posts

Pret: 13.500 euro negociabil (in functie de roti)

Telefon: 0743.591.939

 

Motor: 1995 cmc Diesel

Kilometri: 200 387 km

Putere: 177CP

Caroserie: Coupe

 

BMW E92 320D: WBAWD11020P486513

 

 

Masina este intr-o stare foarte buna, gata de drum!

 

Background:

Masina provine din Belgia, a fost rulata in Romania aproximativ un an din 2013 pana la finele lui 2014. Din ianuarie 2015 am adus masina in Olanda, unde am folosit-o pentru excursii. Masina a revenit in Romania asteptandu-si noul proprietar.

 

Service:

Am schimbat lichidele si filtrele la 200.380 km: ulei, filtre (aer, polen, motorina), lichid de frana.

Toate discurile de frana + placutele au fost schimbate in anul 2014 (au aprox. 10000 km).

In iunie 2015 am schimbat parbrizul (senzori de ploaie), intrucat a avut niste ciupituri de pietricele.

 

Motor:

Masina este Efficient Dynamics (franare regenerativa, start + stop automatic -> desi sincer prefer sa il tin dezactivat la opririle scurte pentru a menaja motorul). Consumul mediu este de 4.7-5l/100 km.

 

Multimedia:

Navigatia este Business Professional, wide mare 3D, am reactualizat harta Europei in 2015 (cu toate orasele, points of interest, etc). Nu mai aveti nevoie de GPS aditional. 2 subwoofere sub scaunele din fata, surround system (calitatea sunetului este exceptionala). Masina este dotata si cu HardDisk din fabrica (poate stoca 20GB muzica mp3). Totodata are Aux input, usb player, DVD player.

 

Lumini:

Masina are pachetul de lumini interior (leduri ambientale portocalii pe sub formele reliefate de pe usi, lumini pentru citit, etc. ) si lumini exterioare: la manerele usilor, follow me home, s.a.m.d. Ambianta din interiorul masinii noaptea este senzationala.

Bi-Xenon adaptiv + spalator faruri.

 

Alte dotari si observatii:

Interior piele culoare whiskey (a fost ingrijita cum se cuvine, dupa fiecare interior, am tratat-o cu produse pentru piele)

Senzori de ploaie, pilot automat, incalzire in scaune 3 trepte.

Cup holdere retractabile pentru sofer, pasageri (fata + spate).

Cauciucuri aproape noi vara fata 225/35/R18 + spate: 255/35/R18 (jante de aliaj 335i)

Cauciucurile de iarna sunt uzate: Michelin Alpine Pilot 3 225/45/R17 (jante tot de aliaj)

Masina se vinde cu jantele de 18 si cauciucurile aferente. Ptr jantele de 17 negociem.

 

La vanzarea acestei masini, voi prezenta si toate facturile cu consumabilele care au fost schimbate, service facut atat in Olanda cat si in Romania.

In masina nu s-a fumat.

 

Dotari:

ABS

Aer conditionat doua zone

Airbag-uri cortina

Airbag-uri laterale fata

Bluetooth

Comenzi volan

Controlul stabilitatii (ESP)

Servodirectie

Faruri automate

Geamuri cu tenta

Geamuri laterale spate fumurii

Inchidere centralizata

Intrare auxiliara

Lumini de zi (LED)

Oglinda retrovizoare interioara electrocromatica

Oglinzi retrovizoare exterioare electrocromatice

Parbriz incalzit

Proiectoare ceata

Scaune fata incalzite

Stergatoare parbriz automate

Aer conditionat

Airbag genunchi sofer

Airbag-uri frontale

Airbag-uri laterale spate

CD

Computer de bord

Controlul tractiunii (ASR)

DVD

Faruri Xenon

Geamuri fata electrice

Imobilizator electronic

Interior din piele

Jante din aliaj usor

Navigatie GPS

Oglinzi retrovizoare ajustabile electric

Oglinzi retrovizoare incalzite

Pilot automat

Radio

Senzori parcare spate

 

Imagini:

 

_MG_2752.jpg

 

_MG_2758.jpg

 

_MG_2765.jpg

 

_MG_2786.jpg

 

_MG_2839.jpg

 

_MG_2874.jpg

 

_MG_2980.jpg

 

colaj.jpg

 

colaj2.jpg

 

colaj3.jpg

  • Like 7
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Cauciucuri aproape noi vara fata 225/35/R18

 

de ce nu i-ai pus cum scrie pe stalp si anume 225 / 40 ??

 

Lumini de zi (LED)

 

 

ledurile astea de zi unde sunt ? in faruri ? in proiectoare ?

edit:

nu cred ca are faruri adaptive masina,asa cum ai scris mai sus.Cel putin dupa vin decoder nu rezulta asa ceva.

Edited by cristie35
  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

nu are bine aranjat spolerul fata, in dreapta e mai bine apropiata de capota in stanga e mai mare distanta, ce anume s-a intamplat de a fost demontata?

 

La un moment dat a aburit putin farul stang, si am fost la service cu ea. Atunci au schimbat nustiu ce garnitura + au verificat unitatea de control la xenon. Atunci cred ca a fost dat spoilerul jos.

In plus nustiu daca nu se observa din poze dar cineva a dat cu spatele si mi-a indoit cu carligul numarul din fata in dreptul cifrei 9. S-ar putea sa fie si de acolo !? :dontknow:

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dar să mai și verifice viitorul cumpărător, nu?

Țin cu ursul!

Baftă la vânzare!

Oricum viitorul cumpărător nu va fi de aici.

 

Aici, toți suntem specialiști și mult prea pretențioși.

Edited by severin31
  • Like 9
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Alte mici intamplari de genu' de care ar trebui sa stie un posibil cumparator?

 

Da. Ar mai fi o chestie, mi-a fost furat un capacel de la ventil in parcare (era capacel metalic cu sigla BMW)

 

Revin:

 

de ce nu i-ai pus cum scrie pe stalp si anume 225 / 40 ??

 

Cauciucurile pe fata sunt 225/40/R18 in loc de cum am scris in anunt: 225/35/R18

iar cele pe spate: 255/35/R18

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mie imi place masina, cu taxa cum e?

Masina e in cluj?

 

Buna Mihai,

 

Taxa e platita si nerecuperata. Taxa a fost aprox 75-80 euro, din cauza normei mici de poluare 128g CO2/km si a faptului ca e Euro 5.

 

Masina e in Cluj si poate fi vazuta / verificata etc. oricand dupa-masa (PM pentru detalii).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Suma nu este importanta. Important este ca masina corespunde cu anuntul, baiatul a fost foarte corect in descriere. Urmeaza sa ii schimb distributia, si cate ceva pe fata, in rest nu e nimic de reprosat, in realitate arata chiar mai bine decat in poze, contrastul interior-exterior este foarte spectaculos.
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.