Jump to content

Bmw e60 520d


cristi bmw

Recommended Posts

Arata bine masina, no comment, in conditiile astea unicul scop pentru care ai tine asa masina fiind acela de bibelou mai mult. Nu prea mai e practica, in sensul sa te duca dintr-un punct A intr-un alt punct B in conditii specifice unei masini premium si in acelasi timp adaptate unei tari bananiere precum RO . Plus ca fiind BMW trebuie sa indeplineasca anumite conditii fata de altele. Trebuie sa fie la fel de rapida, dar si confortabila in acelasi timp. Doar ca punandu-i jante de 20(f grele), in combinatie cu cel mai "slab" motor de pe E60(=> viteza/demaraj redus(a)), talonul foarte redus al anvelopelor, combinat cu drumurile f proaste din RO(=> confort zero ) => utilitate spre 0. Sa nu mai spun de faptul ca f usor poti distruge jantele si cauciucurile pe drumurile noastre, indifferent cat de atent vei merge cu ele, deci paguba. Inca o data, masina arata f bine, imi place, doar ca eu aleg mai mult un lucru dupa utilitate, in comparatie cu cat de frumos este. Edited by RaYn3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Arata bine masina, no comment, in conditiile astea unicul scop pentru care ai tine asa masina fiind acela de bibelou mai mult. Nu prea mai e practica, in sensul sa te duca dintr-un punct A intr-un alt punct B in conditii specifice unei masini premium si in acelasi timp adaptate unei tari bananiere precum RO . Plus ca fiind BMW trebuie sa indeplineasca anumite conditii fata de altele. Trebuie sa fie la fel de rapida, dar si confortabila in acelasi timp. Doar ca punandu-i jante de 20(f grele), in combinatie cu cel mai "slab" motor de pe E60(=> viteza/demaraj redus(a)), talonul foarte redus al anvelopelor, combinat cu drumurile f proaste din RO(=> confort zero ) => utilitate spre 0. Sa nu mai spun de faptul ca f usor poti distruge jantele si cauciucurile pe drumurile noastre, indifferent cat de atent vei merge cu ele, deci paguba. Inca o data, masina arata f bine, imi place, doar ca eu aleg mai mult un lucru dupa utilitate, in comparatie cu cat de frumos este.

 

 

Merg destul de atent cu masina, si incet si repede. Momentan sunt in Germania si nu sunt probleme la drum ca in Ro, dar nici cum ma asteptam ca drumurile sa fie ca foaia de hartie. Spre mirarea mea nu par asa grele, chiar daca sunt pe 20. Putin demaraj s-a pierdut, dar nu fac curse cu masina asta. E o masina care o folosesc zilnic asa cum e in poze, e facuta mai mult pe eleganta, ales motorul asta pentru taxe si impozit, consum destul de bun. Resoftata doar pentru ajutorul la depasini, nu pentru a face intreceri cu unul si altul. Multumesc pentru complimentele aduse masinii!

 

 

P.S. JANTELE PE 19' ORIGINALE M6 STYLE 167 SUNT DE VANZARE !!! 900 EURO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.