Jump to content

Bmw e46 320d facelift,automata,150 cp,inmatriculat Ro,navigatie,xenon


Bogdan Daia

Recommended Posts

Vand un Bmw seria 3,model 320d e46 automat.

Kilometrii:223.000

An fabricatie:2002 luna a 11-a

Este faceliftul modelului,are 150 de cp.

Masina este inmatriculata RO,taxa nu este achitata,mașina fiind ĂŽnmatriculata in țara ĂŽnainte de 2007.

Masina prezinta zgarieturi pe pragul drept,bara fata si spate,are mici ciobituri pe parbriz in 4-5 locuri.

Masina functioneaza bine,uleiul si filtrul din cutia de viteze a fost inlocuit.

Pachet M la pedale.

Dotari:

Angel Eyes pe led,faruri cu xenon.

Computer bord,pilot automat,navigatie,incalzire scaune,parbriz incalzit,clima automata cu AC,senzori ploaie,senzori lumini,4 geamuri electrice,oglinzi electrice incalzite si heliomate,comenzi volan,DSC,DTC,ABS,ESP,active steering,carkit,proiectoare ceata,spalatoare faruri.

Masina vine cu cauciucuri de iarna Continental folosite maxim 5000 de km.Jante originale pe 16.

Interiorul este curat,scaunele si banchetele nu sunt rupte,patate.

Toate functiile masini sunt in regula.

Cutie nu zmuceste,schimba foarte lin,motorul se aude foarte frumos,nu are pierderi de lichide,nu scoate fum.

S-au inlocuit urmatoarele piese:discuri+placute fata,s-a reconditionat turbina in urma cu ceva timp(masina a stat pe dreapta un an de zile,deci nu a facut km mai deloc in ultima perioada de timp),bujii incandescente,ulei+filtru cutie viteze,ceva bucse pe dedesubt,un cap de bara daca imi aduc bine aminte.Masina nu are nevoie decat de motorina si de scot la aer,sta de ceva timp si trebuie si ea plimbata.Nu mai are asigurare RCA,itp ul mai este valabil pana in octombrie 2016.

Pretul este de 2900 de euro,negociabil.

Telefon 0734776001.Se poate vizualiza oricand,cu un telefon in prealabil.

Se poate ramane pe numerele actuale,cu conditia sa anunte CNADNR de schimbarea proprietarul ca sa nu exista diverse probleme!

Pretul este negociabil,nu accept absolut niciun fel de schimb.Se poate vedea in orasul Giurgiu.

Poze aici: http://postimg.org/gallery/2u4njyolu/b1e72f76/ .Am surprins absolut toate defectele estetice ale masinii,nu am de ascuns absolut nimic.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru reply,problema principala este ca romanul chiar daca pun eu 2500 de euro fix nu se simte bine daca nu negociaza el ceva,am primit nenumarate oferte de 2200-2300- de euro si am fost nevoit sa le refuz.Astfel am hotarat sa ridic pretul ca sa se ajunga la pretul dorit de mine si zic eu pretul real al masinii,stiu taxa este foarte mare.

AM uitat sa specific faptul ca masina are clapetele de la galeria de admisie scoase,fiind foarte periculoase in cazul ruperii lor.

Edited by Bogdan Daia
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru oferta,din pacate nu o pot acceptat,am primit 3 oferte de 2300 si le am refuzat.Sub pretul de 2500 nu se da!Mai bine sta in curte cum o face de un an de zile!Cu ocazia acestui post atasez lista de dotarii pe care le am gasit cu ajutorul VIN-ului(WBAAP71040EM04877),astfel am descoperit ca masina este fabricata in 2002 luna a 7,eu credeam ca este fabricata in luna a 11,greseala mea.

Vehicle information

 

VIN long WBAAP71040EM04877

Type code AP71

Type 320D (EUR)

Dev. series E46 (3FL)

Line 3

Body type TOUR

Steering LL

Door count 5

Engine M47DO1

Cubical capacity 2.00

Power 110

Transmision HECK

Gearbox AUT

Colour STAHLGRAU METALLIC (400)

Upholstery STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Prod. date 2002-07-01

Order options

No. Description

205 AUTOMATIC TRANSMISSION

210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)

240 LEATHER STEERING WHEEL

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

279 LT/ALY WHEELS STAR SPOKE 45

313 EXTERIOR MIRROR PACKAGE

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

411 WINDOW LIFTS, ELECTRIC

428 WARNING TRIANGLE

473 ARMREST, FRONT

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

520 FOGLIGHTS

521 RAIN SENSOR

522 XENON LIGHT

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

550 ON-BOARD COMPUTER

606 NAVIGATION SYSTEM BUSINESS

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS

801 GERMANY VERSION

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION

915 NO OUTER SKIN PROTECTION

Series options

No. Description

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT

851 LANGUAGE VERSION GERMAN

Link to comment
Share on other sites

1690 euro conform calculatorul ANAF.Aici sper ca s au ĂŽncheiat discuțiile referitoare la suma cerutĂŁ si taxele aferente,nu de alta dar ținem topicul sus si mai sunt si alte anunțuri puse.Pentru orice alte detalii legate de automobil sunt disponibil la telefon ĂŽntre 8:00 si 23:00 sau printr un mesaj privat.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tot nu merg pozele. Am un amic extrem de interesat de caravan, insa nu prea vrea automata.

Ideea cu fiscalul era daca il eliberezi tu direct ca si fiind ultimul propietar din carte sau daca ai toate fiscalele in situatia in care ai cumparat masina de la un intermediar...

Link to comment
Share on other sites

Da,sunt proprietar in acte,dețin mașina din 2012,este in țara din 2006,fiind deținuta de firma la care am lucrat pana in 2012 când am cumpĂŁrat o de la ei

 

Deci cum esti proprietarul masinii daca in alt thread facut de tine este a unei rude? este alta masina asta sau nu? http://www.bmwclub.ro/forums/topic/170988-vand-bmw-320d-full-option-facelift-150-cp-break-e46-automata-inmatriculat-ro/page__p__2314894#entry2314894

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,astea sper sa functioneze: http://imgur.com/a/KWoBm .Bogdan mi a dat contul sau,deoarece sunt unele lucruri pe care nu le cunostea,astfel nu putea sa raspunda la toate intrebarile puse de posibilii cumparatori.Nu avea rost sa mai fac inca un cont doar pentru a pune masina spre vanzare,eu neavand cont pe bmwclub.

Multumesc pentru interesul acordat.

Numarul de telefon este al lui Bogdan,eu fiind plecat din tara.Motivul vanzarii automobilului este faptul ca eu nu-l mai folosesc,fiind plecat din tara de peste un an de zile.El va prezenta masina posibililor cumparatori cum a facut si pana acum,in cazul in care cineva este hotarat,am sa vin in tara pentru intocmirea actelor de vanzare cumparare si oferirea fiscalului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.