Jump to content

Vand BMW E90 325xi Steptronic din 2005 cu 107.000 km


BRANDEX

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ulei 10w-60 ????????, la 107.000 km.?????? :LMAO: Cine si-a batut joc de masina? :wink:

 

Nu te supara pe mine, dar iti bati joc de masina cu uleiul asta, la motor valvetronic. Mai citeste si tu si documenteaza-te, google... este mare, ai ce invata. :rolleyes:

 

Sa nu mai spui la nimeni ca TU la valvetronic bagi ulei 10w-60. DA, bagi si 10w-60. dar cand motorul este varza nu la 116.000km. :thumbsup:

 

Si cum de ti-ai dat tu seama ca uleiul 10w-60, face cea mai buna presiune la motor. :laugh: Ai cumva montata vre-o sonda de presiune, sau ce... Asa ceva n-am auzit. Esti tare, daca tu iti dai seama ce presiune de ulei face uleiul care il pui tu, fata de alt ulei. :laugh:

Edited by florin1967
  • Like 9
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Documenteaza-te tu si lasa-ma pe mine!

 

Eu tocmai ca sunt documentat, ti-am raspuns si tie, ca sa nu faci greseli, ca sa-ti ingrijesti masina corespunzator, iar tu in loc sa multumesti, raspunzi aiureli. :logik:, mai ales pe un forum dedicat, unde s-a discutat de sute de ori ce ulei este bun pentru motorul valvetronic :thumbsup:

 

Daca tot esti asa expert, baga si ulei 20W-60, sa vezi ce presiune o sa ai :hyper: :download:

 

Nu mai fi carcotas si ia aminte de sfaturile bune care le primesti stimabile. :rolleyes: Vanzare buna iti doresc. :rolleyes:

Edited by X X L
ediat
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Draga coleg, eu nu ma documentez pe forumuri, eu ma documentez prin practica si teste. Asa ca nu-mi spune mie ce ulei sa folosesc in masinile mele, tu puneti ce citesti pe forumuri, eu pun ce e bun

 

Si ma rog, dupa documentarile de pe forum, ce ulei e recomandat pt masinile mele?

 

 

Toata lumea a devenit experta in BMW dupa ce se documenteaza pe forum. Acum 2-3 ani intrebai de BMW ca nu erai in domeniu, erai putin inconstient cand ii cumparai pustiului tau un BMW si el abia ii luase permisul, asa ca nu am ce sfaturi sa ascult de la tine si aici am incheiat aceasta discutie.

 

P.S. 10w-60 se foloseste in special la motoarele in 6 cilindrii de putere mare, conduse sportiv ( vezi M3, vezi motoare cu turbo ), si exista testere, ceasuri, pentru masurarea presiunii uleiului in motor, dar nu prea gasesti pe forumuri asa ceva.

Edited by BRANDEX
  • Like 4
  • Downvote 12
Link to comment
Share on other sites

daca aveti de comentat despre uleiuri, faceti-o in topicul dedicat :excl:

 

si fara jigniri, @florin1967 !!!

 

 

Nu te supara, dar esti cumva prieten cu Brandex???

 

Eu i-am spus ca e carcotas, iar tu spui ca l-am jignit, el ma face inconstient, iar tu nu spui nimic, aceasta atitudine spune tot! Unde este impartialitatea <_< :thumbsup:

 

Acum o sa consideri ca te-am jignit si pe tine? Este doar parerea mea.

Edited by florin1967
  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.