Jump to content

E87


AdrianL

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Incerc de ceva timp sa-mi fac cont pe forum, in sfarsit, am reusit.

Sunt posesor de E87, 120d din 2005 din luna iulie, 2015.

Pana in prezent sunt multumit si foarte incantat de masina, cu toate ca acum, cu vremea de afara.. imi este "frica", merg cu 20 km/h. :D

Am avut la inceput cateva mici probleme:

- am in bord senzorul de centura si airbag pasager aprins, asa am luat-o

- droser ars

- bec ars

- un difuzor nu se auzea

- volumul de la cdplayer face probleme

- capacul de la bara fata mi l-a furat sau l-am pierdut

- usa soferului putin zgariata(cred ca am pe cineva care tine la mine, ciudat mod de a-ti arata "dragostea")

 

In cazul in care imi aduc aminte de ceva si nu am precizat, revin.

 

Ca dotari, nu am: incalzire scaune, comenzi volan, navigatie..

 

Pe viitor.. vreau sa-i fac cate ceva, dar momentan nu stiu ce! :))

 

Cateva poze:

http://postimg.org/gallery/2dtsmxuyg/

http://postimg.org/image/7l26selgb/

http://postimg.org/image/7idaw1t51/

 

Multumesc! :)

Edited by AdrianL
Link to comment
Share on other sites

Poti incepe prin a face difuzorul de la bara spate negru lucios + narile in negru lucios. :thumbsup:

multumesc, orice sfat e bun.

Sunt nou, nu prea stiu, nu cunosc.. si nu prea ma bag, decat daca e cineva langa mine.. :p

Intai vreau sa-mi fac, cerculetele de la pozitii, farul din dreapta, cercul din dreapta se vede mai slab..vreau sa-l fac.. sau vreau sa-mi pun si eu cerculetele albe, cum am mai vzt la alte masini, ce ar trebui schimbat?

Edited by AdrianL
Link to comment
Share on other sites

E fun, imi place, cand sunt singur pe strada.. Dar cand vad ca se baga altii in stanga/dreapta.. Mi-e teama sa nu fuga curu' :D am DTC(pe gheata tot pleaca ..) dar in Slobozia la cate sleauri de la gheata s-au format.. O iei razna..

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Unii au impresia ca daca ai DTC nu-ti mai fuge spatele, indiferent de situatie :))

 

DTC isi face treaba foarte bine, iarna efectele lui se simt imediat, evident ca nu trebuie acum sa te bazezi exclusiv pe sistemele masinii. Am un Seria 1 asa ca nu vorbesc din auzite.

 

On-topic, cred ca ar trebui mai inainte de toate sa investesti intr-un set de anvelope de vara, din ce vad in poze par triste rau, nu ma mira teama ta legata de tinuta de drum. Lasa masina cat mai clean.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.