Jump to content

Sfaturi achizitie BMW E90 330d LCI


RaduRaul

Recommended Posts

Va salut. As avea nevoie de sfaturile voastre in vederea acestui model si anume 330d LCI din 2010 motorizarea de 245cp simplu fara x drive. vreau sa mentionez ca sunt absolut strain de aceasta masina, am avut e46 si e39, dar m-am orientat spre modelul mentionat pentru ca e chiar ceva care imi place mult. vreau sa stiu cat mai multe despre motor, cum se comporta si ce probleme apar, care ar fi optiunile de baza si cele extra si orice informatie in plus este binevenita. va multumesc anticipat.
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca are nimeni e90 3 litri diesel. Ca optiuni, ca toate e90 urile. Gasesti o tona de informatii pe forum. Motorul e acelasi de pe e60 n57. La fel gasesti informatii la greu.

 

Pe e60 s-a pus numa M57 nici de cum N57.

 

Eu am motorul de 245cp pe e92. La 38.000 km nu am avut nici o problema majora cu ea. Am schimbat un furtun ( piesa 6 ) care din cate am inteles cedeaza des si la doua schimburi de ulei trebe schimbat si ceva garnituri de la intercooler care erau umede si ma stresau. In rest ar trebuii sa ai grija daca iti iei cutie automata sa ii faci un servis.

Am mai citit pe internet ca au fost cazuri la motoarele astea sa se rupa lantul de la distributie,dar personal nu stiu ce sa cred si nu vreau sa te induc in eroare.

 

Ca si optiuni ti-as recomanda navigatie , sistem audio cel putin hi-fi cel standard ii foarte slab si scaune sport care is comode si in viraje iti ofera o sustinere excelenta.

Link to comment
Share on other sites

Pe e60 s-a pus numa M57 nici de cum N57.

 

Eu am motorul de 245cp pe e92. La 38.000 km nu am avut nici o problema majora cu ea. Am schimbat un furtun ( piesa 6 ) care din cate am inteles cedeaza des si la doua schimburi de ulei trebe schimbat si ceva garnituri de la intercooler care erau umede si ma stresau. In rest ar trebuii sa ai grija daca iti iei cutie automata sa ii faci un servis.

Am mai citit pe internet ca au fost cazuri la motoarele astea sa se rupa lantul de la distributie,dar personal nu stiu ce sa cred si nu vreau sa te induc in eroare.

 

Ca si optiuni ti-as recomanda navigatie , sistem audio cel putin hi-fi cel standard ii foarte slab si scaune sport care is comode si in viraje iti ofera o sustinere excelenta.

 

deci pana la urma motorul asta de 245cp care este N47 sau M57? ca as cauta pe net sa vad pareri, stiam ca alea cu probleme la distributie sunt cele cu distributia in spate. ca si optiuni ai zis de navi... aia era obligatoriu dar imi poti spune daca sunt de mai multe modele?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.